Pár tipov, čo s poslednými voľnými dňami


Pomaly, ale istotne sa blížime ku koncu prázdnin, čo značí, že o chvíľu tu máme september, školy čas. Doba, kedy sme nútení vymeniť teplé slnečné lúče, slobodu a voľnosť za školské lavice, povinnosti a padajúce lístie.

Mohlo by byť veľmi jednoduché skĺznuť do monotónneho systému, kde sa z každej strany na nás valia termíny odovzdania prác, nechuť sa čo i len postaviť ráno z postele a k tomu všetkému ešte aj bubnujúci dážď.

Predtým, než podľahneme ale ťažkej depresií z toho, že sa znova raz čosi skončilo, vráťme sa v spomienkach ešte raz k tomu, čo všetko skvelé sme mohli počas leta zažiť. A ak sme aj náhodou niečo z tohto zoznamu prešvihli, alebo nebodaj aj zabudli, ešte stále máme pár dní voľna na to, aby sme si to všetko vynahradili.

sunset

Počas leta si mnohí z nás trúfajú urobiť aj to, na čo by sa nikdy za „normálnych“ podmienok nedali nahovoriť. Prázdniny sú teda ideálnym časom pre extrémne športy. Určite aj vy máte medzi známymi niekoho, kto si počas dovolenky vyskúšal bunjee jumping alebo vodné lyže. Niektorým jednoducho stačí ísť na poriadnu túru do našich slovenských hôr, kde si veľmi jednoducho vybavia príjemný pobyt na viacero dní. Ubytovanie na Slovensku je kvalitné a lacné, no a na rozdiel od zahraničia – nemusíte riešiť žiadnu jazykovú bariéru.

Prázdniny sú nielen pre študentov teda skvelou možnosťou, ako trocha vypadnúť z domu a vyvetrať hlavu, zmeniť vzduch okolo seba. Aj vtedy, ak práve nedisponujete ohromnou čiastkou peňazí si však môžete užiť poriadne dobrodružstvo. Mnohí využívajú teplé dni (a aj noci) na skvelú a zábavnú opekačku, spanie v spacích vakoch a stanoch, len tak, pod holým nebom. Tí odvážnejší dokonca cestujú nielen po Slovensku, ale aj do zahraničia stopom, a takto sa za takmer žiadne peniaze dostanú skutočne kamkoľvek.

sun

Predsa sa však nájdu aj takí, ktorí nemali možnosť len tak sa túlať a skúšať nové zaujímavé veci celé mesiace, ale poctivo pracovali v rozličných brigádach, ktoré sú ako stvorené pre študentov, ktorých nebaví len tak celé leto plné ničnerobenia. Skúsenosti sa môžu zísť pri ďalšom štúdiu a eventuálne aj v neskoršom zamestnaní. Navyše, ktorému z nás nepadne euro či dva nazvyš vhod?

Za takto našetrené peniaze – ak máme vôľu odkladať úspory aj dlhší čas – si potom môžeme dovoliť aj finančne náročnejší výlet ako stanovačku za mestom. V lákavých turistických destináciách v zahraničí máte možnosť vyskúšať niečo nové, čo ešte nepoznáte, ochutnať miestnu kuchyňu, spoznať zvyky danej krajiny a v neposlednom rade si nájsť aj krásnu letnú lásku. Zoznámenie sa s novými ľuďmi predsa nemusí byť na zahodenie, minimálne sa naučíte čosi nové. Z takéhoto nevinného letného flirtu sa môžu vykľuť poriadna láska ako hrom, preto skúste, a nájdite si partnera práve takto.

book

Najmä pre ženy zvykne byť dovolenka ideálnym miestom, kde si môže naša pokožka oddýchnuť od ťažkej kozmetiky, no oplatí sa chodiť aj na pláž upravená, nikdy totiž neviete, ktoré pozorné oko zaujmete svojím pekným slovenským úsmevom.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok