Ples v opere 2015


Minulú sobotu, teda desiateho januára už tradične plesovú sezónu otvoril tento krát pätnásty ročník slovenského Plesu v opere. Samozrejme, ani tohto roku sme sa nevyhli niektorým faux pas, ktoré sa stali na červenom koberci či priamo na pódiu, no zároveň sa dámy ukázali v nádherných robách od viacerých známych návrhárov, ako napríklad Veronika Hložníková, Boris Hanečka či „stavebný kameň slovenskej módy“ (podľa diva.sk), Fero Mikloško, ktorého šaty zažiarili napríklad na Alene Heribanovej.

alena

Pravdepodobne nebude nič zlé, ak hodnotenie práve oblečenie, teda slávnostných rób našich dám slovenského šoubiznisu zaradíme už k stálym tradíciám, ktoré sprevádzajú Ples v opere. Medzi najkontroverznejšie šaty patrila róba Andrei Heringhovej, súčasnej partnerky podnikateľa Borisa Kollára. Tento pár je viac či menej známy asi pre každého Slováka, ktorý sem-tam očkom zabŕdne do sveta slovenskej smotánky. Čo sa týka Heringhovej šiat však rozhodne jednoznačne podčiarkli jej výstrednosť a osobitosť. Plesové šaty z dielne návrhárky Jany Pištejovej boli akiste najviac hodnotené a jednoznačne teda získala titul najviac diskutovaná osobnosť Plesu v opere 2015. Zaujímavosťou však je, že sa názory na tento outfit diametrálne odlišujú. Jedny považujú nápadnú potlač za nevhdnú, nevkusnú ba až gýčovú, zatiaľ čo iní sa už pri prvom pohľade zamilovali do noblesnosti veľkej, širokej sukne, v ktorej Heringhová pôsobila akoby práve priletela z Hollywoodskeho červeného koberca. Je teda len na vás, ku ktorému stanovisku sa prikloníte – túto róbu môžete buď milovať, alebo nenávidieť.

kollar

Týmto prestížnom plesom sa však odštartovala sezóna zábav aj pre, v úvodzovkách, obyčajných ľudí. Preto pre inšpiráciu ponúkame napríklad tipy z plesovými šaty z New York Fashion Week, kde sa módni návrhári sústredili najmä na výrazné netradičné vzory a zdobenie kvetinami. K takémuto honosnému štýlu s veľkými, širokými a nadýchanými sukňami určite zvoľte strih dlhých plesových šiat.

ples

Mladé dievčatá, ktoré však zažívajú svoj prvý, azda školský ples, si však aj tento rok môžu dopriať skôr krátke plesové šaty. Tie sú často oveľa jednoduchšie, zdobené jemnými kamienkami. Používajú skôr jemné, základné farby, ale ozvláštniť tanečný parket môžete aj zaujímavým odtieňom či netradičnou látkou, alebo nepravidelným strihom. Pri výbere vám určite pomôže aj jednoduchý vyhľadávač predajní a eshopov s oblečením (teda napríklad aj s plesovými šatami) mojeoblecenie.sk/veci/plesove-saty/.

Zažiariť krásnou róbou však ale určite nestačí, preto nezabudnite vhodne zvoliť aj výraznejšie či práve naopak, menej nápadné doplnky, vhodné líčenie a praktický, no zároveň neobyčajný účes. V neposlednom rade je potrebné pripomenúť aj, že nie je všetko zlato čo sa blyští, a aby ste sa vyhli spoločenským trapasom a iným faux pas, v rámci prípravy na takúto spoločenskú udalosť si buďte istí, že poznáte správnu etiketu správania sa, aby váš veľký večer naozaj stál za to.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok