Počuli ste už o Hydaway?


Každú minútu sa na Zemi vyhodí približne 90 000 plastových fliaš. To číslo je neuveriteľné a iba prispieva k už teraz vysokému znečisťovaniu našej planéty.

Namiesto pridávania vážnosti na probléme sa teraz môžete stať súčasťou riešenia. Niki Singlaub, vynálezca Hydawayu, pochádza z Oregonu v Spojených štátoch. Motivoval ho obrovský problém s odpadom až natoľko, aby prišiel s týmto úžasným vynálezom, ktorý nielenže vám uľahčí život, ale uľahčí fungovanie aj nášmu životnému prostrediu. O čo teda ide?

hydaway

Najnovší trend medzi fľaškami. Môžete ju používať stále dookola a navyše, ak ju práve teraz nepotrebujete, veľmi ľahko ju „spučíte“ a odložíte do vrecka. Takto je vhodná aj na turistiku, kde si ju naplníte napríklad pri tatranskej studničke 🙂

hydaway

Fľaštičky sú vyrobené z netoxického silikónu, ktorý sa bežne používa v potravinárstve (napríklad na výrobu formičiek a plechov). Ich objem je až 600 mililitrov a v poskladanom stave majú niečo vyše troch centimetrov.

Ako sme už spomínali, s takýmito rozmermi a vlastnosťami sú ideálnymi spoločníkmi na letnú turistiku a výlety. Už len počkať, kedy budú dostupné aj na Slovensku.

hydaway

Via: earthporm.com


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok