Prečo blogovať


Aj vás už neraz napadlo, že by ste chceli mať vlastný blog? Vlastnú stránku, kde sa budete môcť podeliť o svoje zážitky a nápady? Nuž, ale ako začať? O čom vlastne písať?

Radou nad zlato je sústrediť sa na vlastné skúsenosti a záujmy. Začnite písať o niečom, čo by bavilo čítať aj vás. Nie je ľahké vytvoriť zdroj informácií a inšpirácie, kam by ste sa sami chceli vracať každý deň a kontrolovať, či pribudol nový článok alebo fotka.

Vezmime si napríklad fashion blogy alebo vlogy (video blogy). Sú čistým dôkazom snahy o vyjadrenie vlastného názoru, vypočutie, povšimnutie. Nikto netúži byť ignorovaný. Ale pokiaľ vo svojom okolí nemá ľudí, s ktorými by sa mohol o to všetko podeliť, obracia sa na internet, ktorý ponúka nespočetné publikum. Tu sa môže z nenápadného dievčaťa stať módna návrhárka sršiaca nápadami. Skúsená poradkyňa v oblasti štýlu, pripravená poradiť, ak ju o to niekto požiada. Jediné, čo potrebuje, je odozva. Ak vie, že jej námaha je ocenená, je to pre ňu viac, ako by si len mohla predstaviť.

Niektorí, sa na stránky tohoto typu dívaju príliš skepticky. Príspevky plné autoportrétov, fotiek toho, čo má kto na sebe oblečené a kde si to kúpil. Prípadne ako si to vyrobil, či ušil. Nie každý má hlavu plnú nápadov, ale je úžasné, že ak niekto má, nebojí sa odmietnutia alebo kritiky a odváži sa to vštko zverejniť.

Ja sama rada sledujem blogy. Páči sa mi, že sú ľudia, ktorí nežijú iba televíziou a prácou, ale majú skutočne záľuby a koníčky. Nehanbia sa podeliť o svoje výtvory a vyjadriť názor na dianie okolo seba. Aj takýmto nepatrným spôsobom rozosievajú malé semienka inšpirácie a kreativity do tejto, niekedy spiacej a šedej, spoločnosti.

 

 


Autor: Martina Gregorova

Zdielať tento príspevok