Pridajte emócie na svoju web stránku


Tvorba web stránok je umenie, musíte zosúladiť veľa prvkov, aby ste vo výsledku dostali harmonický prvok – dizajn, používateľnosť, rýchlosť webu, obsah, jeho intuitívnosť a aj SEO nastavenie. Keď vidíte toto všetko, čo je za vytvorením úspešné webu, musíte aj vy uznať, že to nie je také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. Keď to chcete mať všetko urobené tip-top, nesmiete na tomto procese šetriť. Ide predsa o vašu prezentáciu ľuďom a na prvom dojme záleží.

 

Ľudia sa rozhodujú iracionálne

Môžete si nahovárať čo chcete, ale ľudia sa pri nakupovaní či výbere služieb rozhodujú iracionálne, na základe svojich emócií. Aj preto je dôležité, aby ich vaša stránka pri prvej návšteve chytila za srdce. Bude sa im páčiť, nájdu tam niečo, čo potrebujú a nikde inde to nenašli, budú mať niečo spoločné, bude veľmi ľahko intuitívna a budú mať z jej používania radosť. Už týmto si pripravujete pôdu pod nohami, aby ste týchto návštevníkov zmenili na svojich zákazníkov. A áno, aj vytvorenie web stránky vám v návštevníkoch pomôže vyvolať pozitívne emócie, ktoré rozhodnú o tom, či sa stanú vašimi zákazníkmi.

 

Ako vyvolať emócie v návštevníkoch?

Ľudia zbožňujú príbehy. Porozprávajte im ten váš. O tom ako vznikla vaša firma (samozrejme pútavou formou), alebo si vymyslite príbeh, ktorý chcete, aby bol spájaný s vašou spoločnosťou. Storytelling je dnes veľmi dôležitý. A tiež sú dôležité aj vaše skutočné fotografie – firmy, zamestnancov, kancelárií. Nesťahujte ich z netu, ľudia z toho cítia neúprimnosť. Buďte úprimný a predstavte sa aj so všetkými svojimi nedokonalosťami.

 

Nehrajte iba na jednu kartu

Emócie sú super, no nemôžete z nich vytvoriť celý obsah vašej stránky. Ľudí musíte na vašu stránku najprv prilákať kvalitným obsahom. Predávate drogériu? Začnite blogovať o tom, ako sa správne líčiť. Máte e-shop s pílami? Natočte videoblog o tom, ako najlepšie napíliť drevo a vymyslite nejaké zlepšováky. Takýto obsah ľudia chcú. Niečo zadarmo, niečo užitočné a niečo, čo inde nenájdu. Buďte originálny a dajte im časť svojho know-how zadarmo. Vráti sa vám to.

stastny smutny drama-312318_640


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok