Prvý deň Comic-conu


Včera, 9.7., sa oficiálne začal Comic-con v San Diegu. Horliví fanúšikovia, ako aj ja, pozorne sledovali všetko dianie, ktoré nám internet mohol ponúknuť. Na svetlo sveta sa dostalo niekoľko nových trailerov, obrázkov a noviniek zo sveta fantasy, sci-fi a komiksov. Poďme si to všetko zhrnúť.

The Hunger Games: Mockingjay Part 2

MJ2-SDCC

Fanúšikovia sa dočkali nielen nových plagátov, ale aj nového teaseru. Ten avšak nie je pre dej filmu nijak extra závažný, na trailer si budeme musieť ešte počkať. Teaser trailer zatiaľ ukazuje  (s najväčšou pravdepodobnosťou) televízny spot Trinásteho kraja, ktorý vyzýva na revolúciu vo všetkých obvodoch. Katniss má namiesto svojho čierneho bojového kostýmu červené vybavenie a dlhý plášť (trochu pripomína Supermana, nemyslíte?). Takže žiadne veľké prekvapenie nám Lionsgate nepripravili (okrem mätúceho takmer-tanečného vystúpenia bojovníkov).

MJ2-SDCC 2

Doctor Who

Pre Whovianov bol včerajší DW panel úspešným štartom do novej série – whoviani sa dočkali nielen dátumu novej série – 19. september, ale aj trailer na novú sériu. Bohužiaľ, najpálčivejšia otázka ostáva stále bez odpovede – bude to posledná série pre Jennu Coleman? Avšak v traileri sa objavila aj Maisie Williams :).

Sherlock

BBC uverejnila novú fotografiu seriálu Sherlock. Konečne sme sa dočkali nejakých noviniek – špeciálna epizóda (ktorá bude odvysielaná pravdepodobne niekedy okolo Vianoc) sa bude odohrávať počas viktoriánskej éry. Potvrdil to tvorca seriálu, Steven Moffat, ktorý dodal, že je iba malá pravdepodobnosť, že sa v novej sérii objaví aj Irene Adler (štvrtá séria je ešte stále v štádiu písania). A máme aj krátku ukážku z tejto špeciálnej epizódy:

Keďže sa na Comic-cone nemohli hlavní herci Sherlocka ukázať kvôli pracovným vyťaženostiam, pre fanúšikov nahrali milú videosprávu.

Star Wars

„Blízke zdroje“ filmu prezradili, že na Comic-cone fanúšikovia neuvidia žiadny nový trailer ani klip akéhokoľvek charakteru, avšak nový trailer bude odvysielaný na jeseň tohto roku. Jediné prekvapenie pre fanúšikov je behind-the-scenes (pohľad do zákulisia) natáčania filmu. No, bohužiaľ, akékoľvek médiá mali zákaz vstupu do miestnosti premietania, tak sa žiadny obsah na internet nedostal.

SW-SCDD

Agent Carter

Agentka Peggy Carterová zatiaľ dostala iba nový plagát druhej série, ktorý sa dostal na svetlo internetu ešte pred oficiálnym začiatkom Comic-conu v San Diegu. Na ďalšie novinky si budeme musieť počkať.

A.Carter-SDCC

Supergirl

O traileri aj o hacknutej prvej epizóde nového seriálu Supergirl sme vás už raz informovali. Hoci prvá epizóda sa na internet dostala už v máji, až včera bola jej oficiálna premiéra na Comic-cone. A divákom sa dosť páčila, vzhľadom na mnoho pozitívnych twítov. No neviem, ja osobne som videla trailer a už ten sa mi zdal dosť slabý. Čo už, sto ľudí, sto chutí.

Posledný lovec čarodejníc/The Last Witch Hunter

Posledný lovec čarodejníc je nový fantasy film režiséra Brecka Eisnera. Hlavnú rolu zosobňuje Vin Diesel, ale objaví sa aj Elijah Wood, Rosie Leslie a Michael Caine. Premiéra je určená na 23. október.

WH2-SDCC

Fantastické zvery a ich výskyt

Síce nový casting na Fantastické zvery sme sa nedozvedeli na Comic-cone a vôbec s ním ani nesúvisí, do hereckého obsadenia sa pridala Alison Sudol ako Queenie, jedna zo sestier, ktoré sa v New Yorku stretnú s Newtom Scamanderom (Eddie Redmayne).

alison

 

Via: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14


Zuzana Nikorovičová

Autor: Zuzana Nikorovičová

Zdielať tento príspevok