Slash 11.2.2013 v Lucerne


V pondelok večer si nadšenci svetoznámeho gytaristu Slasha, bývalého člena Guns N‘ Roses prišli na svoje. Slash prišiel spoločne s Mylesom Kennedym a kapelou The Conspirators predstaviť svoj nový album Apocaliptic Love a na koniec pridali niekoľko známych hitov ešte od Guns N‘ Roses.

Už o 19:00 sa otvorili dvere Veľkého sálu pražskej Lucerny a fanúšikovia mohli dnu. O 20:00 vystúpil český predskokan, kapela Venefica, ktorú som ale nemala možnosť vidieť, pretože som od 19:45 do 20:45 stála v rade pred Lucernou. Organizátori to očividne nezvládli, Lucerna bola beznájdejne vypredaná. Po rýchlej kontrole security som bežala na svoje miesto (sedenie na 2.balkóne, hneď nad pódiom), pretože som počula skandovanie a volanie Slashovho mena. Slash spolu s celou kapelou vyšli na pódium už krátko pred deviatou hodinou.

V úvode zahrali pieseň Ghost a potom napríklad Nightrain, Rocket Queen, Starlight, ale aj Sweet Child O’Mine, ktorá bola publikom prijatá s obrovským aplausom. Napríklad pieseň Doctor Alibi zaspieval Todd Kerns, basgytarista kapely.

Počas koncertu leteli do hľadiska snáď stovky trsátiek, po každej piesni alebo sóle ich Slash a ostatní rozhadzovali nadšencom. Celý čas Myles komunikoval s fanúšikmi, niektorým podával ruky a keď Slash predvádzal svoje sólo, opatrne sa vytratil do zákulisia.

Na záver zahrali Welcome to the Jungle, ktorú zaspieval Todd a posledná zaznela Paradise City, kedy vystrelili konfety.

Krátko po koncerte Slash na svojej Facebook stránke uverejnil, že koncert bol neuveriteľný a že nemá slov (original: Prague, no exaggeration, that was incredible. Fuck me, I’m speechless. iiii]; )

 

Zdroj: musicweb.cz


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok