Spoznali by ste ich? Najväčšie premeny hercov vo filmoch.


Vraví sa, že zmena je život a tou možno najviditeľnejšou je zmena samotného vonkajšieho vzhľadu. Vedeli by o tom rozprávať nielen ženy, ktoré akoby mali doma nového partnera zakaždým, keď sa ich polovička oholí, ale najmä herci meniaci svoju tvár takmer každým filmom. Pozrime sa teraz spolu na niektorých hercov a herečky, ktorí sa vo filmoch vďaka dlhodobému procesu zmeny váhy či šikovným rukám maskérov zmenili na nepoznanie.

 

JACK NICHOLSON

Herecký veterán známy svojou láskou k ženám rovnako ako rozsiahlou filmografiou urobil nepochybne jedno z najlepších rozhodnutí v živote, keď prijal rolu slávneho Jokera vo filme Batman. Stvárnením veľkého zloducha si totiž vyslúžil obrovské uznanie zo strany milovníkov hrdinského „netopierieho muža“, ktorých je na svete nespočetné množstvo. Táto úloha však bola nielen psychickou námahou pre herca, ale aj skutočnou výzvou pre maskérov. Napokon, posúďte sami…

 

 


HEATH LEDGER

Keď iba 28-ročný Heath, dovtedy známy len z filmov, ktorých počet by sa dal zrátať na prstoch, prijal úlohu večného Batmanovho rivala, bral ju ako najväčšiu výzvu v živote. Bohužiaľ, aj poslednú. Vediac, že bude ťažké prekonať výkon predchádzajúceho už vyššie spomínaného skúseného herca, snažil sa svoju rolu stvárniť čo najlepšie. Stálo ho to však doslova všetko. „Varoval som Heatha Ledgera,“ povedal po smrti mladého talentovaného herca Jack Nicholson. Sám najlepšie vedel, že vžiť sa do osobnosti Jokera je nebezpečné a mimoriadne náročné na psychiku. Dá sa povedať, že Heatha vyčerpala na smrť, ktorá nie je dodnes celkom objasnená. Filmoví kritici sa však zhodli v tom, že svoju úlohu zvládol viac než bravúrne, za čo mu udelili Oscara post-mortem. Musíme uznať, že bol naozaj zaslúžený, i keď zaň zaplatil tú najvyššiu cenu.

 

 


AMANDA SEYFRIED

Krásna herečka, speváčka a modelka, ktorej poznávacie znamenie je hustá hriva a veľké oči sa dostala do povedomia divákov najmä vďaka hudobnej komédii Mamma mia!, v ktorej stvárnila mladú Sophie, dcéru Meryl Streep. Odvtedy sa jej hrnie jedna ponuka za druhou a z Amandy sa pomaly, ale isto stáva skutočná hviezda filmového neba.


BRAD PITT

Kto by nepoznal tohto veľkého fešáka? Každý, kto videl Interview s upírom, Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, Dannyho trinástku či množstvo ďalších filmov si určite spomenie na tvár „božského Brada“, ktorá sa javí, akoby nepodliehala zubu času. Ak by však vyšiel na ulici starý a zvráskavený dôchodca, málokto by v ňom hľadal lámača ženských sŕdc.


JOHNNY DEPP

Keď už hovoríme o lámačoch ženských sŕdc, pokojne by sme do tejto kategórie mohli zaradiť aj slávneho piráta Johnnyho Deppa. S čistým svedomím by sme ho mohli nazvať majstrom premien, keďže takmer v každom filme, kde sa objaví, vyzerá úplne inak. Avšak či už sa pozeráme na Čokoládu, Pirátov Karibiku, Charlie a továreň na čokoládu, Nožnicovorukého Edwarda alebo Turistu, všade nás dostane svojim hlbokým pohľadom a očami tmavými ako vo svojich „čokoládových“ filmoch.


STELLAN SKARSGAARD

Charizmatický Švéd známy z filmov Anjeli a Démoni či Mamma mia! sa môže okrem spomenutých pýšiť rozsiahlou filmografiou. Desil nás obrastený morskými riasami ako pirát „Čižma“ v Pirátoch Karibiku, zapôsobil aj vo filme českého režiséra Miloša Formana Goyove prízraky, kde si zahral po boku slávnej baletky Natalie Portman. Nech už sa objaví kdekoľvek, spoznáme ho podľa veselého úsmevu a iskry v očiach a pôsobivých hereckých výkonov.


RENÉE ZELLWEGER

Keď sa povie meno Bridger Jonesová, každý si s úsmevom na tvári spomenie na bacuľatú tridsiatničku snažiacu sa viac či menej úspešne nájsť a udržať si dlhodobý vzťah. Obyčajne extrémne štíhla Renée musela kvôli tejto filmovej role pribrať na váhe a následne jej zaplatili aj za to, že chudla, keďže na nej istá spoločnosť skúšala svoj zoštíhľujúci program. Tak sa stala pokusným králikom, no zdá sa, že sa jej to naozaj oplatilo.


ORLANDO BLOOM

Najprv lámal dievčenské srdiečka ako modrooký elf v trilógii Pán Prsteňov, potom sa z neho stal tmavooký pirát profesionálne sa oháňajúci mečmi, ktoré si sám ukul. Keď si vzal za ženu Mirandu Kerr, zmaril tým nádej na Hollywoodsku lásku mnohým tínedžerkám, no i tak stále zostáva stredobodom pozornosti. Herec, budhista a bohém Orlando.


LEONARDO DICAPRIO

Božský Leo je už v hereckom svete skutočnou autoritou. Producenti si ho začali viac všímať po premiére Rómea a Júlie, kde si zahral ešte ako takmer neznámy herec, no slávny Titanic ho vystrelil do hviezdnych výšin. Odvtedy si Leonardo môže z ponúk vyberať a rozhodne nemá núdzu o prácu, peniaze ani ženy okolo seba. Stal sa z neho skutočný Pán Herec a preto ho nezaskočí už naozaj nič od hrania erotických scén až po vžitie sa do roly starca. Tak čo, dámy, kde sa vám Leo pozdáva najviac? Ako romantický Jack v Titanicu, veľký „Kráľ Slnko“ v Mužovi so železnou maskou či ako pán v rokoch?


HELENA BONHAM CARTER

Vrahyňa milovaného strýka Harryho Pottera Siriusa, cieľavedomá Anna Boleynová či zlá kráľovná v slávnom príbehu Alica v krajine zázrakov, to všetko je Helena Bonham Carterová, nestarnúca, „správne“ uletená herečka známa najmä svojou tmavou, hustou a kučeravou hrivou, ktorá sa stala jej poznávacím znamením. Partnerka režiséra Tima Burtona sa kedysi uchádzala o štúdium na Cambridge, no jej žiadosť bola zamietnutá, vďaka čomu sa začala naplno venovať herectvu. Z dnešného pohľadu sa zdá, že nič lepšie sa jej už ani stať nemohlo, keďže sa stala stálicou hereckého neba.


GÉRARD DEPARDIEU

Charizmatický Francúz, vďaka ktorému sa slová „drž hubu!“ zmenili z prudkej výzvy na ticho na frázu. Dnes by už len málokto nepoznal veľkého gurmána a milovníka žien, ktorého tvár s dominantným nosom je známa na celom svete. Hoci už nie je najmladší, jeho šarmu to vôbec neubralo, práve naopak. Zdá sa, že je schopný stvárniť akýkoľvek typ filmového hrdinu od liečiteľa ruského cára Rasputina, cez historické postavy mušketiera či grófa až po komické postavy Obelixa či Quentina z Montargis. Jednoducho Gérard.


CHARLIZE THERON

Azda každý pozná rozprávku Kráska a zviera, ale kráska, ktorá sa kvôli filmu zmenila na monštrum, to si žiada veľký kus odvahy. Temperamentnej Charlize rozhodne nechýba. Ako 18 ročnú ju matka poslala z rodnej Južnej Afriky do Hollywoodu vyskúšať šťastie vo filmovom priemysle a tak sa zrodila hviezda.

 

Mať „po ruke“ kontaktné šošovky, kaderníkov, maskérov, vizážistov a ďalších špecialistov, pridajme k tomu pár počítačových trikov a zrazu je z nás iný človek. Pri filmových hviezdach však nejde len o to, ako sa zmenia fyzicky. Musia sa do svojej roly skutočne vžiť a zahrať ju tak, aby sme uverili, že je z nich razom iný človek. V tom spočíva umenie herectva. Avšak, nemusí byť tak trochu hercom aj každý z nás v každodennom živote? Najlepšie na tom je, že pri tom všetkom môžeme zostať vždy sami sebou. A tak to predsa má byť.

Zdroje: imdb.com | moviepalace.eu | fansshare.com


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok