Starajte sa o svojho psíka už od prvého dňa


Ak máte alebo aspoň plánujete kúpu psíka, starajte sa o svojho psíka od prvého dňa. Nezabúdajte predovšetkým na pohyb a na vhodnú stravu. Psík je verným priateľom človeka do konca svojho života a práve preto si zaslúži vašu pozornosť.

 

Granule pre šteniatka

 

Ak si kúpite malé šteniatko, myslite na to, že tento psík nedokáže stráviť takú potravu, ako dospelý psík. Kedysi majitelia psíkov nehľadeli na to, čo dávali svojim psom a väčšinou sa im ušlo to, čo ostalo. Toto môžete praktizovať u miešaných plemien, ale u šľachtených a šteniatkách rozhodne nie.

Malé šteňa potrebuje výživu a vitamíny, ktoré nájdete jedine v zdravých granulách pre šteňatá. Sú bohaté na všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré psík potrebuje pre svoj zdravý vývoj.

Ak podceníte stravovanie v útlom veku, môže sa stať, že sa v dospelosti objavia alergie.

alergicky pes granule

Granule pre alergických psov

 

Ak vám veterinár potvrdí, že váš pes má alergiu, odporúčame vám okamžite zastaviť kŕmenie „obyčajným“ krmivom a nahradiť ho granulami pre alergických psov. Zloženie týchto granulí nedráždi tráviace ústrojenstvo pred problematickými látkami potravín. Váš pes bude vitálny a hlavne zdravý. Jedná sa o krmivo, ktoré neobsahuje najväčšie alergény – lepok, pšenicu a sóju.

Ak ste mali pocit, že váš pes v poslednej dobe výrazne nerástol a všimli ste si, že má problém s trávením (nafúknuté bruško, nechuť do jedla), môže sa jednať o alergiu na lepok. Radšej preventívne zájdite na vyšetrenie k lekárovi, ktorý vám vaše domnienky buď potvrdí, alebo vyvráti.

 

Čerstvý vzduch

 

Zdravie psíka ovplyvňuje nielen strava, ktorú mu dávate, ale aj pobyt na čerstvom vzduchu. Odporúčame vám preto zvoliť aktívnejší spôsob života, a to nielen kvôli psíkovi. Niektoré plemená potrebujú veľa pohybu, preto ak nemáte radi aktivity v prírode, dvakrát si rozmyslite, aké plemeno psíka si kúpite.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok