Stress a time management


Dobrý deň, volám sa Stres a sprevádzam vašu púť v 21. storočí už takmer každý deň. Aj napriek mojim skvelým účinkom na váš pracovný výkon – pod tlakom predsa mnohí (nielen študenti) podávajú skvelé výsledky, nie je vždy ideálne, aby som na vás vplýval. Najmä nie dlhodobo.

Moje škodlivé účinky sa na vašom tele neprejavia možno hneď. No už aj mladí ľudia, ktorí sa nechajú mnou ovplyvniť vedia, že zo stresu sa buď rapídne chudne alebo priberá, nepriaznivo pôsobím na trávenie, no a látky vyplavované do krvi počas stresu sa neodbúrajú a poškodzujú organizmus. Vplyv zlého stavu psychiky môže viesť k psychosomatickým zmenám aj vo vašom tele a môžu prispievať aj k zvýšenému bujneniu nádorových buniek, nakoľko vaša imunita je značne oslabená. Zasiahnuť vás môžu aj rozličné srdcovo-cievne ochorenia.

Avšak, aby vás tento článok nevyľakal, Bord prináša aj riešenie. V súčasnosti sa často môžeme stretnúť s pojmami ako stress management, alebo manažment času/časový manažment, respektíve v pôvodnom anglickom znení time management. Čo vlastne znamenajú?

stress

Ide skrátka – a veľmi jednoducho povedané – o rozdelenie si času a prehodnotenie vašich priorít. Samozrejme, že každému sa stane, že mu povinnosti prerastajú cez hlavu a deadliny už klopú na dvere. Aby sme sa však vyhli takýmto stresujúcim situáciám, je vhodné, aby sme sa naučili šetrne a rozumne narábať s našim (voľným) časom. Ako sa to však naučiť?

Na internete fungujú online virtuálne kurzy, ktoré vás za dostupné ceny môžu priučiť práve tomuto umeniu. Uvedú vás do problematiky riadenia času a môžu vás naučiť základy pre správne prerozdelenie svojich povinností. Uvidíte, ako sa za relatívne krátky čas môžete vyšvihnúť vo svojej práci!

Ak si myslíte, že Online akadémia je aj pre vás šitá na mieru a denné tipy a triky ohľadom time a stress managementu by sa vám mohli zísť, neváhajte. Výsledky sa odzrkadlia nielen na vašich profesijných výsledkoch. Za menej stresu v živote sa vám určite poďakuje aj vaše vlastné telo. A čo si v súčasnosti môžeme ceniť viac, než vlastné zdravie?

Via: motivp.com

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok