Tajomné symboly v pozadí filmového plátna


Amerika je tajomná zem plná záhad, intríg a tajomstiev. Tragický jedenásty september 2001, tajné spoločnosti mocných ako Skull and bones či Bilderberská skupina, záhadná Roswellská nehoda, ktorá údajne potvrdzuje existenciu mimozemskej civilizácie, dodnes celkom neobjasnená smrť Marilyn Monroe, ale aj mnohé ďalšie udalosti (a najmä osoby) sú nevyčerpateľnými témami v kruhoch prívržencov konšpiračných teórií. V Jonestownskom masakri vidia experiment ovládania mysle CIA, v smrti Kennedyho dobre premyslenú samovraždu a v drvivej väčšine amerických prezidentov Illuminátov. Práve Illumináti sú podľa nich hybnou silou nášho sveta.

Napriek tomu, že neexistuje jediný dôkaz o ich dnešnej existencii, mnohí sa teórie o Illuminátoch alias tajných vládcoch sveta držia ako kliešť. A, samozrejme, absencia akýchkoľvek informácií o ich činnosti je nevyvrátiteľný dôkaz ich moci… Určite je to zaujímavejší príbeh ako historický fakt, že bavorskí Illumináti ako spoločnosť definitívne zanikli v roku 1790.

Existuje však niečo, čo právom šteklí bujnú fantáziu konšpiratikov. Americké filmy. Predstavujú nevyčerpateľný zdroj inšpirácie, najmä pre veľmi pozorných divákov. Stačí sa totiž pozrieť na pár inak celkom nepodstatných detailov, či už v rozprávkach, hororoch, komédiách alebo čomkoľvek z filmovej produkcie, čo pochádza z Ameriky, a uvidíme niečo, čo nás donúti aspoň trochu sa zamyslieť. A aj v prípade, že sme daný skrytý symbol nepostrehli, filmoví tvorcovia pracujú s našim podprahovým vnímaním. Takže sme sa na slávnu illuminátsku pyramídu s okom vôbec nemuseli sústrediť, aj tak je v našej mysli.

Otázkou zostáva, či sa skutočne tieto drobné obrázky v pozadí dajú považovať za priamy dôkaz existencie Illuminátov a ich moci alebo iba niekto chce, aby sme si to mysleli. Treťou a zrejme najpravdepodobnejšou možnosťou je, že filmový tvorcovia si z divákov radi robia „dobrý deň“ a po premiére filmu sa za obrazovkami počítačov smejú na fantázií vášnivých diskutujúcich na internete, ktorí objavili „nové dôkazy“ potvrdzujúce ich teórie.


Filmoví Illumináti sa ani zďaleka nevyhýbajú rozprávkam pre deti, práve naopak! Zvykať si treba už od detstva…

Zväčšený obrázok preukazu z Matrixu s jasne viditeľným dátumom 11. september 2001, ktorí sa taktiež spája s činnosťou Illuminátov.


Americký film zobrazujúci pravú tvár tejto krajiny – krádeže, lži, intrigy, špinavé peniaze. Priam sa hemží illuminátskou symbolikou.

Ako inak, údajní Illumináti zaplavili nielen filmový, ale aj hudobný priemysel. Členstvo sa pripisuje každému, kto vo svete šoubiznisu, politiky, obchodu či priemyslu niečo znamená. Lady GaGa, Beyonce, Céline Dion, Kesha či Madonna preto rozhodne nemôžu chýbať. Stačí použiť Google a nájdete stovky obrázkov známych celebrít s krúžkom z prstov pred okom prípadne jedným okom zakrytým alebo nejakým spôsobom vytvárajúcich trojuholník, teda pyramídu, každé z toho je považované za illuminátsky symbol. Zapojení sú snáď všetci od filmovej Hermiony Emmy Watson, cez tínedžerského miláčika Justina Biebera až po Rihannu, pokoj nemajú ani zosnulí 2Pac či Michael Jackson, každý si teda medzi nimi nájdu „tú svoju“ celebritu.


Obľúbené gesto amerických prezidentov?


Bývalý pápež Benedikt XVI. sa taktiež nevyhol podozreniam a tým, že sa ako druhý pápež v dejinách rozhodol odstúpiť zo svojho postu mu k očisteniu jeho mena s nacistickou minulosťou veľmi nepomohlo.

Skryté symboly vo filmovej produkcií zamerané na útok do podvedomia diváka sa však netýkajú iba Illuminátov. Veľmi známe a obľúbené sú takzvané „skryté reklamy“. Niet pochýb, že majú svoj účel, a to hlavne v spojitosti s mladými ľuďmi. Veď keď má Hanna Montana tričko Nike, musí to byť najviac cool značka zo všetkých! Funguje to stopercentne, značky sa stávajú populárnejšími, predaj stúpa a filmové spoločnosti sú nadšené, pretože z reklám majú nemalý zisk. Ako sa hovorí, vlk je sýty aj ovca je celá.

Zostáva spomenúť ešte jednu vec. Samotnú Ameriku, ktorá sa má zobudiť, otvoriť svoje oči a nebyť otrokom spoločnosti. Odkaz je, samozrejme, adresovaný ľuďom žijúcim v tejto krajine, nie krajine samotnej. A zvyčajne je tento napísaný nie v symboloch či malých, tajomných obrázkoch, ale priamo veľkými písmenami, aby si ho všetci uvedomili. Kde? V mnohých starších známych filmoch vrátane oskarového Mlčania jahniatok, ako obrovský plagát nalepený na stene, ktorý je asi dve sekundy priamo v centre obrazu predostrený divákom, no napriek tomu ho drvivá väčšina z nich nepostrehne. Často totiž nevidíme veci, ktoré máme priamo pred očami…

Zdroje:  alien-ufo-research.com |  hirkutkep.blogspot.com | infiniteunknown.net | johnthewitness.wordpress.com |  cobaltphrost.blogspot.com |  indianinthemachine.wordpress.com | tvqc.com | sodahead.com | oddetorium.blogspot.com |  che-armad.blogspot.com |  jesus-is-savior.com | distruber.blogspot.com | pecangroup.org | texemarrs.com | unscenelyzettetomorrows.blogspot.com | filmuniverzum.com | rare-posters.com

 


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok