The Hundred


Ďalší seriál na zozname je The 100. Poďme sa spolu pozrieť, o čom je.

The 100 je sci-fi seriál o post-apokalyptickej planéte Zem televíznej stanice CW. Seriál sa začal vysielať v roku 2014 a momentálne fanúšikovia čakajú na premiéru tretej série.

Seriál je založený na knihe s rovnakým názvom od autorky Kass Morgan.

the 100-7

Príbeh začína na vesmírnej stanici, ktorá krúži na obežnej dráhe okolo Zeme. Prešlo 97 rokov, odkedy sa na Zemi odohrala nukleárna katastrofa a predpokladá sa, že žiaden život na Zemi nie je možný kvôli vysokej radiácii. Život na vesmírnej stanici nie je ľahký – zákony sú prísne, ale sú to zákony. Každý človek, ktorý sa dopustí vážnejšieho priestupku, je odsúdený na trest smrti – vypustenie do vesmíru. Všetky deti a mladiství sú uväznení, až dokým nedosiahnu dospelosť a na ich 18. narodeniny sa musia dostaviť pred súd, aby čelili svojim obvineniam. Populácia na stanici je prísne regulovaná. No aj napriek tomu stanici dochádzajú zdroje. Velitelia sa preto rozhodnú pre posledný zúfalý čin – zistiť, či je povrch Zeme opäť obývateľný. 100 mladistvých delikventov je vybraných na nebezpečnú a prísne tajnú misiu. Dostať sa na Zem a zistiť, či sú jej podmienky  bezpečné.

the 100-2

Hlavnou postavou je sedemnásťročná Clarke, lekárkina dcéra, Wells, kancelárov syn a Bellamy so svojou sestrou Octaviou.

the-100-1

Prečo si tento seriál pozrieť? Pretože postapokalyptická Zem je rozhodne čarovným, neprebádaným miestom s kopou tajomstiev a rôznych príležitostí. Ako sa bude kopa sedemnásťročných ľudí správať na mieste, kde na nich nedozerá žiadna autorita? Existuje na Zemi nejaký život? Okrem toho sa na televízne obrazovky konečne dostáva seriál, ktorý dokáže do svojej hlavnej úlohy dosadiť silnú ženskú postavu bez toho, aby musela upozorňovať na svoju sexualitu. Postavy v seriáli sú rôznych farieb aj národností, v popredí sa neobjavuje rasizmus ani mizogýnia. A v neposlednom rade obsahuje seriál naozaj výborné hudobné pozadie 🙂

the 100

the 100-3

the 100-4

the 100-5

the 100-6

the 100-8

 

Trailer na prvú sériu:

 

Via: edna.cz, youtube.com


Zuzana Nikorovičová

Autor: Zuzana Nikorovičová

Zdielať tento príspevok