Trávte so svojimi deťmi maximum svojho voľného času


Nájsť si v dnešnej dobe čas na voľnočasové aktivity je čoraz horšie. Aby sme si dokázali zarobiť, potrebujete tráviť v práci maximum svojho času, aj na úkor svojho vlastného voľna. Keby sa to však dokázalo odzrkadliť aj na výplate, že? Aby ste sa dokázali vôbec venovať svojej blízkej rodine, svojim deťom, budete musieť obetovať množstvo nadčasov, ktoré by vám pomohli finančne si prilepšiť.

 

Čas po škole

 

Tým, že vaše ratolesti chodia do školy, viete, že je o ne dobre postarané. Čas po škole by ste mali využívať na to, aby ste sa porozprávali, zahrali sa spolu, poprípade šli navštíviť starých rodičov alebo išli na prechádzku. Bohužiaľ väčšina dnešných moderných rodičov vezme svoje deti do nákupných centier, dajú im do rúk detské elektrické autíčka a dúfajú, že deti nebudú vôbec protestovať. Myslíte si ale, že je to dobré? Určite nie. Venujte maximálnu pozornosť svojim deťom a keď nutne potrebujete ísť na nákupy, poproste starých rodičov alebo rodinných známych, aby vám postrážili deti. Samozrejme, že deti môžete raz za čas dať do starostlivosti svojich blízkych. Nesnažte sa to ale využívať. Školopovinným deťom (najmä tým, ktorí sú na dolnom stupni základnej školy) sa budete musieť venovať podstatne viac, ako tým starším. Budú potrebovať pomoc pri školských úlohách.

 

hracky noemova archa

 

Spoločné výlety cez víkendy a sviatky

 

Čas cez víkendy využívate najmä na upratovanie a varenie. Skúste v predstihu ešte počas týždňa vymyslieť aktivity, ktorým sa budete venovať cez víkend. Aktivít je neúrekom. Nemôžete sa sťažovať na ročné obdobia, pretože či je jar, leto, jeseň alebo zima, vždy sa dá niečo robiť. Momentálne je zima – skôr budete preferovať hranie v interiéri, ako vonku. Občas ale aj zájdite s deťmi do prírody, na sánkovačku, na ľahšiu turistiku. Dievčatá by sa určite radšej hrali s hračkami pre dievčatá. Nájdu sa však aj také, ktorým nerobí problém jazdiť na elektrickej motorke.

 

Nezabúdajte, že dieťa pozná najlepšie jeho rodič. Vy dobre viete, ktoré hračky a aktivity dieťa zaujmú. Treba mať len o ne záujem. Nezabúdajte, že roky uchodia ako voda. Ani sa nenazdáte a s detí, ktoré sa váľajú v plienkach po hebkých saténových obliečkach na posteli si už školopovinné deti.

 

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok