Virginia Andrewsová a jej život


Pri zmienke o mene tejto ženy sa mnohým z vás nevybaví nič. To však nie je môj prípad. Knihy tejto talentovanej spisovateľky sa mi do rúk dostali náhodne, ale prečítala som si ich takmer všetky. Zamilovala som si mnohé z nich.

Virginia Cleo Andrewsova sa narodila 6. júna 1923 v Portsmouthe vo Virginii. Mala dvoch starších bratov. Celé detstvo prežila v rodnom meste, i keď krátko žila v Rochestri.

V pätnástich sa však jej život od základov zmenil. Zostala na vozíku. V článku pre časopis People (1980) sa písalo, že v škole spadla zo schodov a utrpela vážne poranenia chrbtice. Rodina sa však vyjadrila, že Virginii diagnostikovali ťažkú reumatoidnú artritídu. Nech už boli príčiny jej stavu akékoľvek, vďaka neúspešnému chirurgickému zákroku prežila takmer celý život na vozíku. Virginia sa so svojim stavom zmierila a ukázala svoju silu prekonať to a žiť ďalej.

virginia

Virginiu smrť otca veľmi ovplyvnila. Po jeho smrti si uvedomila, že ju práca ilustrátorky nenapĺňa, a tak začala tajne písať. Jej prvým dielom bola autobiografia, ktorú zničila, aby tak ochránila svoje súkromie. Po niekoľkých vrátených dielach urobila dieru do sveta svojim románom Kvety v podkroví. Kniha bola založená na skutočných udalostiach. Ďalšie pokračovanie tejto pentalógia boli fikciou. Kvety v podkroví sa stali bestsellerom. Andrewsovej knihy sa stali úspešnými a boli preložené do mnohých jazykov, a preto pokračovala v písaní. Najčastejšie písala pentalógie o tajomstvách jednej rodiny. Pútavé príbehy vtiahli čitateľov hlboko do deja od prvej strany.

Jej život tragicky skončil 19. decembra 1986, keď podľahla rakovine prsníka. V tom čase mala 63 rokov. Pred smrťou si splnila svoj sen stať sa herečkou. Zahrala si vo filme inšpirovanom jej Kvetmi v podkroví. Film sa premietal prvý raz 20. novembra 1987 a premietali ho takmer rok.

Rodiona Andrewsovcov sa rozhodla vydať ďalšie príbehy ich milovanej Virginie . Jej knihy dokončoval neznámy spisovateľ. Dnes je jeho meno známe. Volal sa Andrew Neiderman.

Knihy Virginie Andrewsovej sú o hľadaní pravdy, lásky a skutočného domova. Hlavné postavy ukazujú veľké odhodlanie a odvahu odhaliť tajomstvo svojej rodiny. Každá rodina má predsa svoje tajomstvá a tieto poznačili generácie. Bohaté rodiny v jej knihách sa snažia zachovať akési dekórum, za žiadnu cenu nesmú ohroziť povesť alebo česť rodiny.

Hlavné postavy sú charakteristické tým, že sú to mladé dievčatá, ktoré túžia po šťastí. Veď kto by po ňom netúžil? Knihy zachytávajú osudy dievčat počas rokov, keď sa snažia vymaniť z klbka tajomstiev a lži ich rodín.

Pentalógie sú písané tak, že prvé tri knihy zachytávajú život hlavnej hrdinky, ale v štvrtej knihe úlohu hlavnej postavy preberá jej dieťa (prípadne deti). Posledná kniha vysvetľuje čitateľom, kde a za akých okolností začali vznikať všetky klamstvá, pretože všetko má svoj dôvod.

Autor: Bibiána Kristína Danitová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok