Vyberte si z najpredávanejšej tieniacej techniky tú najkrajšiu, ktorá sa bude hodiť aj na vaše okná


V letných mesiacoch nám pomáha regulovať slnečné žiarenie, v zimných nám zase chráni interiér pred zvedavými pohľadmi okoloidúcich prechádzajúcich okolo našej nehnuteľnosti.

Najideálnejší čas na kúpu novej tieniacej techniky nie je cez leto, kedy sa najviac využíva, ale teraz, kedy sú lacnejšie práve preto, lebo firmy chcú predávať aj mimo hlavnej letnej sezóny.

 

Ak si neviete vybrať z ponuky tieniacej techniky tú, ktorá by vám najviac vyhovovala, pozrite si ponuky kvalitných plissé roliet a ak máte podkrovné priestory, vyberte si kvalitné rolety určené na strešné okná.

 

Plissé rolety

 

Látkové skladacie žalúzie, ktoré je vhodné na akúkoľvek veľkosť okien, sú moderné plissé rolety. Môžete si vybrať z lacnejších plissé roliet a aj tak vám poskytnú kvalitné tienenie počas najslnečnejších dní v roku. Nezáleží na tom, či tvar vašich okien je lichobežník, obdĺžnik alebo trojuholník, plissé rolety sa vám budú hodiť na každé jedno okno, čo je ich najväčšou výhodou.

Perfektne sa hodia nielen na klasické okná, ale aj na tie strešné. Predávajú sa v rôznych farebných prevedeniach.

okno roleta

Rolety pre strešné okná

 

V podkrovných priestoroch vám nebude stačiť kvalitné interiérové žalúzie. Cez túto tieniacu techniku preniká dostatok slnečného žiarenia a priestor sa rýchlejšie prehrieva. Ak ale uprednostníte jednofarebné priesvitné rolety pre strešné okná, nebudete mať problém s ladením nábytku k novej tieniacej technike. Pri vzorovaných roletách na strešné okná musíte ale dvakrát zvážiť, či sa vám vaše nové rolety pre strešné okná hodia k ostatnému zariadeniu. Môže sa stať, že nevhodným výberom vzoru upútate nechcenú pozornosť návštev. Mix rôznych farieb a vzorov sa v súčasnom interiérovom dizajne nepovoľuje.

Rolety pre strešné okná by mali mať pevnú hliníkovú konštrukciu, mali by byť ľahko ovládateľné a údržba by mala byť nenáročná.

 

Pozor na blednutie nábytku a obrazov

 

Tieniaca technika nielenže chráni interiér pred prehrievaním, ale chráni aj zariadenie miestností pred degradáciou. Môže sa stať, že vám časom vyblednú aj vaše farebné obrazy.

 

Investujte radšej do kvalitnej tieniacej techniky a okrem plissé roliet uprednostňujte vertikálne žalúzie a vonkajšie rolety. Do podkrovných priestorov vyberajte rolety priamo určené na strešné okná. Uprednostnite značkové rolety.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok