Vývoz odpadových vôd a polievanie úrody už nemusí byť taký problém


Tohtoročný máj bol na zrážky nadmierne bohatý. Či bude v stodole raj, to sa uvidí až za pár týždňov, či mesiacov. Ak ale máte problémy s vývozom odpadových vôd a na polievanie veľkej záhradky ste nútení kvôli častým absenciám zrážok používať pitnú vodu, máme pre vás riešenie, ako sa týchto problémov zbaviť.

 

Zaobstaranie dvojkomorových žúmp

 

Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, viaceré lokality na Slovensku nie sú napojené na kanalizáciu. Vo viacerých odľahlejších obciach sú ľudia nútení zaobstarať si klasickú žumpu a riešiť si vývoz odpadových vôd. Ak sa ale tohto problému chcete zbaviť, zaobstarajte si dvojkomorovú žumpu. Jedná sa o žumpy, ktoré sú ako už z názvu vyplýva, zložené z dvoch komôr. Odpadové vody sa prečisťujú v rámci tohto zariadenia. Nie je teda potrebný vývoz odpadových vôd.

Odporúčame vám ale nájsť si firmu v blízkosti vášho bydliska. Ak bývate priamo v Trenčíne, bolo by na škodu, keby ste si nedali doviezť žumpu z Trenčína.

 

V prípade potreby si dokúpte prejazdovú dosku. Prejazdová doska sa odporúča najmä vtedy, ak novú žumpu plánujete umiestniť na miesto, kadiaľ prechádzate autom. Má v podstate ochrannú funkciu. Vo viacerých prípadoch platí, že záujemcovia o nové dvojkomorové žumpy si budú musieť vykopať jamu, do ktorej bude následne umiestnená pomocou hydraulickej ruky.

 

Nádrže na dažďovú vodu

 

Kvalitné podzemné nádrže na vodu dokážu uskladniť väčšie množstvo dažďovej vody, čím vám pomôžu zavlažovať záhradku bez použitia pitnej vody. Sú vyrobené z kvalitného betónu a vodu z nich vyčerpáte pomocou klasického vodného čerpadla.

 

Aj keď máj bol nadpriemerne zrážkový, očakávať v najbližších mesiacoch výdatné zrážky nemôžeme. Za posledné roky sme mali u nás extrémne horúce letá s minimom, resp. žiadnymi zrážkami. A práve preto sa na toto obdobie musíte pripraviť vopred. Dažďová voda je z hľadiska kvality veľmi dôležitá. Obsahuje látky, ktoré pôda potrebuje a potrebujú to aj rastlinky zasadané na záhradke. Ak chcete kvalitnú úrodu počas leta a na jeseň, pravidelnému zavlažovaniu a každodennému polievaniu úrody sa nevyhnete.

nadrze na vodu


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok