Zima sa blíži!


V kalendári nám svieti už koniec novembra a to celkom presne značí jednu vec: pomaly ale isto sa schyľuje k pre mnohých najkrajšiemu ročnému obdobiu – zime.

Za oknami padajú ľadové vločky a snehové chuchvalce, deti sa naháňajú a do snehu robia bielych anjelov. Po večeroch pri jemnom svetle sviečok vládna akási príjemná, pokojná atmosféra a všetci sú k sebe milší. Prečo? Je predsa čas Vianoc.

vianoce

Počas vianočných sviatkov je takmer nepredstaviteľné, aby sa rodiny navzájom neschádzali pri jednom stole. Sú to predsa sviatky rodiny a priateľov, ktoré by sme mali všetci prežiť v kruhu blízkych. Je to práve to obdobie v roku, kedy si aj napriek diaľke nájdeme pre tých srdcu najbližších čas a venujeme im kúsok seba.

Práve preto, aby boli ste sa na klzké cesty pripravili čo najlepšie a cítili sa čo najbezpečnejšie, nezabudnite si prezuť zimné pneumatiky. Určite nie je potrebné čakať až na prvý sneh – pneumatiky by sme mali prezúvať hneď čo sa priemerná denná teplota nedostane vyššie než 7 stupňov Celzia. Navyše, ak sa ranné teploty blížia k nule, asfalt môže byť ráno podchladený a jeho mokrý povrch sa nemusí mať v láske s vašou letnou pneumatikou.

Predtým, než sa však rozhodnete na svojom tátošovi vymeniť pneumatiky, nezabudnite ich poriadne skontrolovať. Zákonom je povolený trojmilimetrový dezén, no už pri 4mm pneumatika neodvádza svoju prácu najlepšie. Preto ich pred výmenou prezrite, či nie sú príliš staré alebo opotrebované. Inak vám definitívne prezutie nepomôže.

zima

Ide predsa o váš život, tak prečo by ste nemali investovať? Nájdite si pneumatiky za výhodnú cenu, ktoré vám dokonca môžu pomôcť ušetriť na pohonných hmotách nemálo desiatok eur. Investícia sa vám teda vráti dvojnásobne – v ušetrených peniazoch aj bezpečnej jazde.

Okrem zimného prezúvania ale netreba zabúdať ani na celkovú kondíciu vášho vozidla. Predsa len – nie každý kontroluje každú maličkosť pred každou jednou jazdou. Ak sa vám však (nedajbože) stane, že sa počas vianočnej cesty za rodinou niečo pokazí, ponúkame vám autodiely za skvelé ceny s výbornou kvalitou.

Na záver vám už len prajeme veľa zdaru pri výbere toho pravého pre vás a bezpečnú cestu za vašimi najbližšími.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok