10 vecí, ktoré rozplačú každé ženské srdce


My ženy sme zvláštne stvorenia. Bez jedinej slzičky znesieme rozbité kolená, polámané prsty, či vytknuté členky, no vzápätí nás dokáže rozplakať romantická scéna z filmu. V pohode darujeme pol litra krvi cez hrubú ihlu, ale keď pred nami priateľ vytasí prstienok s diamantom, slzami vytopíme obývačku. Výskumy ukazujú, že človek priemerne vyplače za život viac ako 80 litrov sĺz. Zaujímavé je, že toto číslo je u oboch pohlaví rovnaké napriek tomu, že kým ženy sa za svoj plač nehanbia na oficiálnych udalostiach ani pred obrazovkou televízie (nenadarmo sa nám hovorí „nežné pohlavie“), muži si ho radšej nechávajú len pre seba a tvária sa, že naposledy vyronili slzičku pred dvadsiatimi rokmi po prehratom futbalovom zápase.

Na plači však nie je nič zlé. Prečistí oči a uvoľní psychiku, cítime sa poňom omnoho lepšie a sme schopní racionálne uvažovať. Prečo teda nevyroniť slzičku-dve? Alebo tri. Koľko len chcete. Plač je predsa zdravý!

S naberačkou skúseností, lyžičkou vážnosti a štipkou irónie sme pre vás vybrali 10 vecí, ktoré zaručene nenechajú nijaké ženské oko suché!

 

1. Rozchod, nevera, samota, smrť,

depresia, sklamanie, ľútosť, strata… Jednoznačne číslo jeden, ktoré je samozrejmé nielen u žien, ale všeobecne u každého človeka na svete. Raz za čas totiž niektorá z negatívnych emócií, či udalostí doľahne na každého z nás, a preto nechýba ani medzi najčastejšími dôvodmi ľudských sĺz. Taký je život – raz dole, raz hore – presne ako na prístrojoch moniturujúcich činnosť srdca. Čo to pre nás znamená? Nebyť týchto pravidelných výkyvov, akoby sme ani neboli. A keď sa nám nedarí, stačí si spomenúť na jedno – čoskoro bude opäť všetko dobré!


2. Zásnubný prstienok

Podľa tradície, druhý najštastnejší deň v ženskom živote, hneď po svadbe. Deň, keď pred nami náš partner pokľakne na koleno a z vrecka vytiahne prekrásnu malú darčekovú krabičku, sa každej žene nezmazateľne vryje do pamäti. Ruku na srdce, ktorá z nás by si od šťastia aspoň trocha nepoplakala? Teda, aspoň za predpokladu, že sa nechystá povedať nešťastnému mladíkovi „nie“. V tom prípade by boli skôr na mieste slzy z jeho strany.


3. Filmy

Klasika. Noc, prekrásne ohňostroje, ktoré sú však posledným zúfalým volaním o pomoc a jedna potápajúca sa loď. Mladučká Rose sa pozerá do očí svojej prvej lásky a vie, že ak rýchlo niečo neurobí, bude to naposledy. A tak sa rozhodne: „Ak skočíš, skočím aj ja, spomínaš?“ Vreckovky, kde ste?
Okrem Titanicu však existuje množstvo ďalších filmov, pri ktorých či chceme alebo nechceme, neudržíme slzičky. Patria medzi ne legendárny Forest Gump, dojímavá Zelená míľa či prekrásny príbeh lásky P. S.: Milujem ťa. Vreckovky by sme mali mať poruke aj pri Pearl Harbor, Armageddone, Predčítačovi alebo Anglickom pacientovi.  Darmo, stačí, aby nám jedna scéna pripomenula niečo z vlastného života, čím sa stotožníme s hlavnou hrdinkou a už to ide samo.

4. Slzy matky na svadbe

Naša matka nám vždy bola oporou. Porodila nás, potom nás kojila, každú sekundu nad nami bdela, tíšila nás, keď sme si odreli koleno, bola pri tom, keď sme mali prvýkrát zlomené srdiečko. A zrazu od nej odchádzame. Ten povestný deň, keď sme viac princezné ako obyčajné ženy, úplne zmení náš život. Detstvo je preč a zrazu vidíme svoju milovanú mamičku, ako si pri našom „áno“ utiera slzičky. Ktorú z nás by táto chvíľa nechala chladnou? Krásny, no zároveň smutný moment, ktorý sa nám vryje do pamäti navždy. PS: Kto si spomenul na muzikál Mamma mia! a pieseň Slipping through my fingers?

5. Prvé vystúpenie Susan Boyle

Keď dnes už svetoznáma diva Susan Boyle v súťaži Británia má talent prvýkrát vstúpila na javisko s mikrofónom v ruke, všetci sa smiali. Publikum pískalo a dámu v rokoch s nekonvenčným vystupovaním odsúdilo skôr, než stihla predviesť svoje nadanie. Výsmech sa stupňoval s každým jej slovom a vyvrcholil vo chvíli, keď Susan prezradila, akú pieseň sa chystá zaspievať – slávnu I dream a dream, ktorú zvládnu len ľudia so skutočným zlatom v hrdle. Stačili prvé slová piesne a stalo sa niečo neuveriteľné.

6. Správy v televízii

Každý z nás to pozná – moderátorka v televíznych novinách oznámi, že nasledujúce zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy a maloletých divákov (ako inak práve preto, aby ich prilákala čo najviac) a v televízii sa spustia obrazy prírodnej katastrofy, krvavého masakra, či zúfalých a plačúcich ľudí. Odhliadnúc od toho, že ľútosť, slzy, stotožnenie sa divákov s obeťami a nadávky na to, aký je svet zlé miesto, je prvoradým záberom komerčných televízií. Pri pohľade na zúfalstvo, ktoré nám predkladajú priamo na tanieri, by len človeku s kamenným srdcom neprišlo ľúto nešťastia iných.

7. Veľké príbehy lásky

Ženy sú omnoho viac emotívnejšie založené ako muži, preto sa niet čo čudovať, že príbehy plné lásky nás nenechajú chladnými. A nielen tie vymyslené (hoci Rómeo a Júlia je skutočne krásna tragédia). Najkrajšia láska je predsa tá, ktorá je skutočná, a tak nás donekonečna dojímajú príbehy ľudí, ktorí pre toho druhého dokázali obetovať všetko. Eduard VIII a Wallis Simpsonová, Bonnie a Clyde, ale aj páry z dávnejších čias ako Paris a Helena, Napoleon a Jozefína, Marcus Antonius a Kleopatra. Čo môže byť krajšie ako láska až za hrob?


8. Mačiatka, šteniatka, malé delfíny

Aj láska k zvieratám (a medzi zvieratami) môže byť skutočne dojímavá!

9. Zamilovaný párik v Ukrajina má talent

Ešte ste nevideli mladý tanečný pár z Ukrajiny, ktorý si hovorí Duo Flame? Odhiadnúc od toho, že nie sú partnermi iba v tanci, práve ním dokázali za pomoci známej francúzskej piesne zamilovaných nádherne a umelecky vyjadriť podstatu pravej lásky. Fakt, že to čo oni, dokáže len pár ľudí na svete teraz nie je podstatný.

10. Cibuľa

Zlatý klinec rebríčka! Pretože čerstvá či odležaná, tak veľmi slávnym Meliškom obdivovaná, pekne nakrájaná cibuľa, nenechá suché oči ani tomu najväčšiemu cynikovi na svete. Za predpokladu, že nemá pri jej krájaní na očiach potápačské či plavecké okuliare. (Berte to ako tajný typ od Bordu, ako sa vyhnúť slzičkám, ktoré si môžete ušetriť na milé prekvapenie od priateľov či romantický film.) Preto cibuli patrí číslo 10 a zároveň najväčšia pravdepodobnosť ronenia slzičiek spomedzi všetkých uvedených vecí 🙂

Zdroje: ruhama.ie | shugalmella.com | hdwallpapers.in | youtube.com | weheartit.com | theberry.com | sheknows.com

 


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok