20 maličkostí, ktoré vám spríjemňujú život


Americký autor bestsellerov vybral 20 momentov, ktoré ste už určite zažili a sú to naozaj krásne maličkosti. Posúďte sami…

1. Prespať daždivý deň

Poznáte to. Kvapky dažďa bubnujú na okennú parapetu a vy sa zaboríte do perín. V tej chvíli neexistuje žiadne miesto, kde by bolo lepšie.

2. Nájsť staršie peniaze

Stáva sa to málokedy a v čiastkach, ktoré človeka z biedy nevytrhnú, ale práve preto je to fajn. Nájsť vo vrecku kabátu schovanú bankovku a byť bohatší o o pocit šťastnej náhody.

3. Stretnutie pohľadov

Stačí iba malá chvíľka, len zavadiť pohľadom o niekoho neznámeho na ulici a stretnúť sa očami. Na zlomok sekundy sa porozprávať, bez slov. A pokračovať ďalej.

4. Vykúpať sa bez plaviek

Je na tom niečo skvele oslobodzujúce, len tak sa nahý pohybovať vo vode. Ale je to prirodzený pocit slobody.

5. Dostať list poštou

S najbližšími si dnes píšeme na FB alebo emailom, telefonujeme. O to vzrušujúcejšie je otvoriť schránku a dostať list s napísaným menom a adresou.

6. Prejsť križovatku na oranžovú

Nemôžete si pomôcť, proste prefrčíte na oranžovú a v spätnom zrkadle pozorujete koho ste nechali za sebou. Áno, tentoraz to višlo!

7. Vyrozprávať vtipný príbeh

Každý z nás je rád rozprávačom, tím lepšie, keď má publikum, ktoré jeho historky bavia. Nie je to jednoduché ale skúste to aspoň raz.

8. Povedať to isté naraz

Je ticho. Zrazu obidvaja zo seba vyhŕknu tú istú vetu.

9. Pozrieť sa po nahom tele
Oči vám zrazu zídu na odhalené rameno ženy alebo si v bazéne všimnete vypracované telo iného plavca. Neubránite sa tomu aj keby ste chceli.

10. Ucítiť známu vôňu

Po dlhej dobe prídete k sebe alebo do domu svojich rodičov. Ako keby ste cítili všetky momenty, ktoré ste tu prežili.

11. Dostať nápad, ktorý funguje

Celý deň riešite zapeklitý problém a nič. Zrazu vás napadne riešenie, ktoré vás malo napadnúť už skôr ale teraz konečne funguje. Yes!

12. Mať krásny výhľad

Videli ste ten pohľad na viacerých gýčovitých fotkách. Ale predsa vás ten západ slnka na horizonte alebo rozprávková príroda stále baví.

13. Zaspomínať si na staré dobré časy

Nech vám je koľko chce, nie je krajší moment ako si so starými priateľmi zaspomínať na to, čo ste spolu prežili v detstve alebo na škole.

14. Dostať kompliment

Koľko zažije človek „obyčajných dní“. Ale keď vám niekto druhý zloží poklonu a povie, že vám to sluší, zrazu je ten deň oveľa lepší.

15. Dať si do tela

Keď človek vyjde z posilovne alebo telocvične, môže byť neuveriteľne vyčerpaný a unavený fyzickou aktivitou, ale predsa sa cíti ako majster sveta.

16. Prísť niečomu na kĺb

Už vám to vysvetľovali niekoľkokrát, ale vy stále nechápete. Trápi vás to. A zrazu sa vám rozsvieti v hlave. To je ten pocit.

17. Relaxovať na čerstvom vzduchu

Len tak sa krásne vyvaliť na lehátko, keď slnko pekne páli, nechať sa hladiť slabým vetríkom a počúvať cvrkot naokolo.

18. Držať za ruku niekoho, koho máte radi

Zakaždým keď sa chytíte s partnerom za ruky, ako keby ste si znovu povedali, čo pre seba znamenáte. Je to fyzické, sentimentálne a dôležité.

19. Napiť sa čistej vody

Ten prvý studený dúšok vody z lesného prameňa, ktorý vám steká do smädného krku, pôsobí skutočne ako živá voda.

20. Dorobiť, čo ste začali

Je to často ako nekonečný príbeh. Dlhý pretek, cieľ nedohľadne. Práca ako keby bola len pre vytrvalcov. Ale ten pocit maratónca v cieli za tu dlhú cestu určite stojí.

Ak sa vám článok páčil zdieľajte ho na Facebooku 😉


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok