3 miesta v Taliansku, ktoré musíte navštíviť


Dovolenky po hlavnej sezóne majú svoje čaro. Vychutnajú si ich hlavne ľudia, ktorí nemajú radi hlavu na hlave a potrebujú svoje súkromie. Udržať si intímnu zónu a oddýchnuť si na preplnenej pláži nedokáže každý, a preto sa tešia, kedy príde september a budú si môcť vychutnať prázdne strediská, čisté pláže, nie príliš vysoké teploty a lacné zájazdy. Aké tri destinácie v Taliansku by vás mali zaujímať tento rok najviac?

 

Spoznajte krásy Sicílie

Ostrov, ktorý prezývajú Ostrovom slnka, takže bledý sa odtiaľ nevrátite ani v októbri. Tu našli svoj domov aj sám Archimedes a svätý Pavol. Čo to o nich svedčí? Že to boli ľudia so skvelým vkusom. Sicília je čarovným ostrovom plným malých, farebných a roztomilých mestečiek. Len samotný zoznam týchto miest by si zaslúžil vlastný článok. Najkrajšími mestečkami sú Trapani, Catania, Cefalù, Modica či Taormina. Krásne pieskové pláže, vôňa pomarančov zmiešaných so slaným morským vzduchom. Raj na zemi. Choďte na dovolenku na Sicíliu a spoznajte taliansky raj.

 

Sardínia a jej mágia

Sardínia je magický ostrov. Pred vami sa rozlieha nekonečné azúrové more, pod nohami sa vám mrví biely piesok, váš chrbát kryjú majestátne hory, v ktorých sa ukrývajú malebné dedinky. A preháňajú sa tu stáda divokých koní. Ako kedysi po prériách. Neuveriteľný pohľad. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí La Maddalena, Costa Smeralda či Porto Cervo. Hľadáte miesto, kde si nabijete baterky a zabudnete na ruch civilizácie? Urobte si dovolenku na Sardínii.

 

Taliansko-grécky mix to je Kalábria

Keď sa povie špička talianskej čižmy, automaticky by sa vám mala objaviť Kalábria. Najjužnejšia oblasť Talianska. Dlhé roky sa tu miešali dve kultúry – dve kultúry ideálne na dovolenku – talianska a grécka. A cítite to tu aj teraz, teda okrem vône olivových hájov, citrusových plodov a sviežeho morského vzduchu. Mix Grécka a Talianska cítite v kuchyni, vidíte v architektúre a počujete v miestnom dialekte. Chcete zažiť to najlepšie z týchto dvoch kultúr? Príďte na dovolenku do Kalábrie.

kalabria


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok