Aké sú výhody laserovej tlačiarne?


Veľa ľudí rieši, či je výhodnejšie si kúpiť laserovú alebo atramentovú tlačiareň. Iba zberateľ rieši, či si kúpiť ihličkovú tlačiareň alebo nie. No aké sú výhody a nevýhody laserovej tlačiarne? Čítajte ďalej a zistite, čo môže ovplyvniť vaše rozhodovanie pri nákupe. Je toner do laserovej tlačiarne drahší ako toner do atramentovej? A keď áno, o koľko?

 

Výhody laserovej tlačiarne

Veľkou výhodou je rýchlosť tlače. Priemerné laserové tlačiarne dokážu vytlačiť za minútu 20 čiernobielych strán. Tie najrýchlejšie tlačiarne dokážu vytlačiť aj 60 strán za minútu, čo už predstavuje peknú porciu. Kedysi bol hlavnou nevýhodou drahý toner do týchto tlačiarní, no dnes už kúpite tonery aj za veľmi priaznivé ceny. Napríklad toner Samsung SCX-4300 do laserovej tlačiarne kúpite v internetovom obchode Dobre-tonery.sk za menej ako 20 €. Slušná cena, čo poviete?

 

Ďalšie výhody laserovej tlačiarne

Veľkou výhodou je aj tichá tlač. Nemusíte sa obávať, keď chcete tlačiť v noci, že zobudíte manželku alebo vašu ratolesť spiacu vo vedľajšej miestnosti. Pri ihličkovej tlačiarni by vám to reálne hrozilo. Vysoká kapacita toneru je ďalšou výhodou, napríklad toner HP CF283a vám na jeden zásobník vydrží aj viac ako 2000 strán. A z toho vyplýva aj celková cena za tlač. Hoci sú tonery pre laserové tlačiarne drahšie ako tonery do atramentových tlačiarní, keď si prepočítate náklady na jednu stranu, pri laserovej tlačiarni vám vyjdú nižšie. Nezabúdajme ani na to, že pri atramentovej tlačiarni sa vám môže atrament rozmazať, no pri laserovej vám toto nehrozí.

 

Nevýhody laserovej tlačiarne

Hlavnou a zrejme jedinou nevýhodou laserových tlačiarní sú ich počiatočné náklady. Áno, na začiatku si musíte priplatiť. No keď to prepočítate na jednotlivé vytlačené strany, zistíte že je výhodnejšie kúpiť laserovú tlačiareň ako atramentovú. Keď viete, že budete tlačiť viac ako desať strán mesačne, mali by ste sa zamerať na laserové tlačiarne.

printer-159612_640


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok