Ako jednoducho môže auto konkurovať novým modelom?


Pozeráte na svoje auto a hovoríte si, že by sa mu zišla rozsiahla rekonštrukcia? Predajcovia vedia, že skríning interiéru ojazdeného vozidla je najlepší spôsob, ako zvýšiť jeho cenu. Či už plánujete predať svoje vozidlo, alebo si len chcete osviežiť svoje pohodlie a častý pobyt v ňom, ukážeme vám, ako sa vám podarí obliecť interiér vášho auta do nového „šatu“. Nie je to ani ťažké, ani drahé a budete prekvapení, ako sa dá dosiahnuť vzhľad takéhoto vozidla..

 

Oživte interiér vozidla použitím správnych materiálov

 

Môžete rekonštruovať plast alebo vinyl na dverách, palubných doskách, sedadlách a konzolách, alebo vyčistiť a zmeniť celý interiér vrátane koberca, velúru a čalúnenia. Možností, ako to všetko dosiahnuť je naozaj niekoľko. Vyberte sa do autoservisu, alebo to všetko zvládnete bez jeho pomoci. V takom prípade ale nezabudnite na vhodné materiály, ktoré vám môžu ušetriť čas, financie a námahu.

interier auta

Výrobcovia prinášajú na trh nespočetné množstvo samočistiacich prípravkov, ktoré z vášho vozidla urobia dokonalú limuzínu. Niekedy však postačí vymeniť gumené rohože do auta a hneď sa v ňom budete cítiť lepšie.

 

Špecializované spoločnosti, ktoré sa výrobou takýchto prostriedkov zaoberajú, ponúkajú produkty na opravu a rekonštrukciu plastov, vinylov, velúrov, koží a kobercov. Pri správnom použití sa stály farebný povlak nezničí, neštiepi ani nevybledne.

Z toho vyplýva, že si ich musíte vyberať podľa materiálov, ktoré vo vašom interiéri auta dominujú a chcete ich čistiť.

 

Prácu vám uľahčia ochranné pomôcky

Je teda dôležité, aby ste kúpili správny „adhézny prípravok“ so špeciálnou úpravou, nezabudnite si určiť typ plastu, ktorý máte vo svojom aute. Prídavok na zlepšenie adhézie pomáha farebnému pokrytiu lepšie „preniknúť“ do plastu.

 

Myslite aj na doplnkové čistiace a preparačné materiály, ktoré po prvom ošetrení nanášate v druhej vrstve. V niektorých prípadoch môže ísť o silnejšiu chémiu, preto sa zídu aj rukavice, ochrana zraku a poprípade špeciálne rúško na dýchanie.

 

Spomínané koberce v aute, môžete nahradiť rohožami, alebo ich špeciálne vyčistiť. Pomôcť môžu aj deflektory, ktoré ak nemáte, jazda pri otvorenom okne môže zapríčiniť stekanie vody a nečistôt z vonkajšieho prostredia do vášho auta.

 

Ak sa rozhodnete pre čistenie kobercov, môžete použiť aj bežné tepovacie prípravky, dôležité je, aby ste po čistení koberce nechali dokonale vysušiť. Veľmi dobrou pomôckou pri takomto čistení je špeciálna tlaková pištoľ, ktorá pracuje s horúcou parou a vyšším tlakom. Ten sa postará o to, aby sa nečistoty dostali z týchto tkanín veľmi jednoducho preč.

Pokiaľ budete postupovať odborne a s dôrazom na každý jeden detail, vaše auto bude schopné konkurovať aj tým najnovším modelom. Tak smelo do toho.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok