…ako oko v hlave?


Často zvykneme hovoriť o svojich cennostiach, chránime ich „ako oko v hlave“. Je to však správne? Ak sa chcete dočítať viac o správnej starostlivosti o vaše oči, čítajte ďalej. Tento článok je venovaný vám.

Zrak je určite tým najdôležitejším zmyslom človeka. Všetky ostatné svojou konkrétnou formou iba dokresľujú vnemy a obrazy okolitého sveta. Ten si vytvárame až z osemdesiatich percent prostredníctvom našich očí.

Možno aj kvôli tomu sa nemôžeme čudovať, že tento zmysel je najčastejšie opotrebovaný veľmi skoro. Verili by ste, že až 80% populácie je postihnutých nejakou formou dioptrickej chyby? Najrozšírenejšie sú to krátkozrakosť, ďalekozrakosť a astigmatizmus.

Oči však dokážu prezradiť mnoho aj o ďalších možných diagnózach vášho organizmu. Na cievach v oku sa dajú rozpoznať metabolické poruchy, cukrovka, či problémy s krvným tlakom. Preventívna prehliadka vášho zraku je schopná odhaliť príčiny častých migrén, hypertenziu, sivý a zelený zákal, či dokonca aj nádory.

 

ocna ambulancia

 

Stáva sa, že ľudia majú o svojich očiach zjednodušenú predstavu. Za zhoršením zraku sú len slabé dioptrie, čo však nemusí byť pravda. Starostlivosť o  oči je omnoho zložitejšia. Závisí aj na prísune vitamínov a tiež karotenoidov, teda nenasýtených mastných kyselín.

Pravidelné prehliadky zraku v očnej ambulancii vás môžu nasmerovať v tom, aby ste zavčas mohli napomôcť zlepšeniu vašich očí. Prevencia a zachytenie možného ochorenia v čo najskoršom štádiu jeho vývinu s následnou liečbou je jedinou možnosťou, ako uchovať zrak čo najdlhšie v tej najlepšej kvalite a zabrániť vzniku vážnych komplikácií. Nikto by si predsa neprial v konečnom dôsledku prísť až o zrak.

Ak sa tomuto chcete vyvarovať, podarujte si pod stromček preventívne vyšetrenie v tej najkomplexnejšej očnej ambulancii na Slovensku. Nachádza sa v Bratislave, je vybavená najmodernejším vybavením, kde sa o vás postará vyškolený personál. Všetky dôležité informácie nájdete aj na Facebook stránke Veni-Vidi. Nezabúdajte, že zdravie je prvoradé.

 

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok