Blog o móde alebo inak – Lapkin Dressbox


V súčastnosti je stále väčším a väčším trendom zakladať blogy, teda blogovať. Mladí i starší ľudia po celej Zemi si zakladajú svoje vlastné „stránky“, kde sa s inými môžu podeliť o svoje zážitky či skúsenosti, alebo tam môžu prejaviť svoje názory z oblasti politiky, ekonomiky, či len kritizovať súčasnú situáciu vo svete. 21. storočie nám totiž prinieslo obrovskú výhodu, internet. Vďaka nemu môžu ľudia zdieľať všetko to, čo majú na srdci a podeliť sa tak s myšlienkami so zvyšnou siedmou miliardou ľudí. O čom ale ľudia môžu blogovať? No predsa o všetkom! Veľké firmy ako Google prinášajú systémy jednoduchých vytváraní stránok, kde si zvolíte vlastnú grafiku, vzhľad a v neposlednom rade tému, o ktorej budete písať. Nie je na tom nič ťažké, stačí si iba nájsť voľnú chvíľu a ponoriť sa do hlbín fantázie našej mysle. Veď nápadov je tak veľa. (Viac o blogovaní nájdete TU.)

A dievčatá, sledovali ste niekedy blogy o móde? Nás totiž zaujal blog jednej slečny, ktorá pravidelne prispieva články na tému móda a nebojí sa predviesť pred  zrakom jej čitateľov svoje outfity.

Jej meno je Linda a svoj módny blog pomenovala Lapkin Dressbox. Nájsť ju môžete či už v službách Google Blogger ako aj na Facebooku. Táto mladá, ambiciózna, začínajúca bloggerka sa zaujíma nielen o výplody najnovšej módy, ale aj o tvorbu zaujímavých outfitov z oblečenia jej šatníka. Však čítajte sami 😉

Ahoj, Linda, kedy si začala blogovať? Čo ťa k tomu viedlo?

Móda je mojou veľkou vášňou a rozhodla som sa jej venovať aj ako hobby prostredníctvom blogu. Dlho som však nad tým, či začať blogovať, váhala. Mala som obavy, či to budem po časovej stránke stíhať. Bála som sa aj toho, ako na to zareaguje okolie a či sa potom na mňa nebude pozerať ako na povrchnú osobu. Veľa ľudí totiž považuje módu za veľmi povrchnú, čo nie je pravda. Mnohokrát totiž zaváži to, ako vyzeráte a čo máte oblečené napríklad na pracovných pohovoroch. Nakoniec boli moje obavy neopodstatnené. Viacerých mojich známych blog zaujal a chodia si ku mne po inšpiráciu. Práve myšlienky inšpirovať druhých ľudí a presvedčiť okolie, že móda nie je plytkou záležitosťou, ma viedli k tomu, aby som začala blogovať. Veľa podnetov prišlo aj od mojich kamarátov, aby som sa módnemu blogovaniu začala venovať. Som rada, že som mojich známych napriek počiatočným obavám počúvla a 13.augusta to bude môj prvý pol rok na blogu.
 
Máš s tvojim blogom nejaké špeciálne plány do budúcna?

Mojím blogom chcem odtrhnúť čitateľov od každodenných povinností a inšpirovať ich napríklad pri nákupe oblečenia alebo celkovo pri obliekaní. Taktiež by som bola rada, keby môj blog zoskupoval čo najväčší milovníkov módy. Veľmi ma totiž baví, že si s mojimi „followermi“ môžem vymieňať tipy a rady prostredníctvom komentárov a mailov. Mám vysnených aj niekoľko spoluprác, ale to je ešte ďaleko. Zatiaľ zostávam pri týchto prvotných plánoch.  Dúfam, že sa raz stane blog „lapkindressbox“ dobrou inšpiráciou a že sa tu budú čitatelia radi vracať.

Tak v to dúfame aj my :). Prečo si si vybrala práve módu? 

Hlavným dôvodom je pozitívny vzťah a vášeň k nej. Na blogu sa však nevenujem len móde a outfitom ako takým. Zaujímam sa aj o kozmetické a vlasové vychytávky, čitateľom predstavujem aj moje DIY (do it yourself – z angl. urob si sám) a upcycling výtvory či backstage fotky z rôznych fotení, ktorých som sa zúčastnila. Do budúcna sa plánujem venovať na blogu  zdravému životnému štýlu, ktorý preferujem a poodhaliť aj niečo viac z mojich cestovateľských zážitkov.  

ukážka DIY

Je niečo, čo by si odkázala začínajúcim bloggerom a bloggerkám?

Keďže sa sama považujem za ešte stále začínajú blogerku, neviem, či mám toľko skúseností, aby som niekomu niečo odkázala. Jeden odkaz, ktorého sa držím aj ja, však mám – „Nevzdávať sa, všetko príde časom a nenechať sa znechutiť negatívnymi komentármi“.  

A čo všetko je potrebné na to, aby si človek mohol vytvoriť takýto blog?

V prvom rade je potrebná chuť do blogovania a entuziazmus s tým spojený. Nevyhnutnosťou je aj fotoaparát. Ak chce človek na blogu kvalitnejšie fotografie, na príťaž určite nie je dobrá zrkadlovka. Poslednou záležitosťou, s ktorou by mal bloger/blogerka počítať, je dostatok voľného času. Blogovanie totiž nie je len o tom, že pridáte niekoľko fotiek, pár viet k ním a tým to skončilo. Potrebné je hľadať miesto, kde budete fotiť, prichádzať s novými nápadmi a premýšľať nad tým, o čom budete písať.

Na tvojej stránke máš množstvo outfitov. Pracuješ aj na nejakých iných rubrikách?

Outfitové posty mám osobne najradšej a podľa návštevnosti viem, že zaujímajú aj mojich čitateľov. Okrem nich sa pravidelne venujem DIY a upcycling činnostiam teda pretváraniu starých vecí na nové. Každý týždeň mám na blogu aj rubriku NEW FACE v spolupráci s modelingovou agentúrou New Face Management, v ktorej sa venujem rozhovorom s modelkami a modelmi, ale aj s ďalšími osobami zo sveta modelingu. Nedávno som mala možnosť rozprávať sa so slovenským stylistom Andrejom Kusalikom či moderátorkou Fashion TV Jankou Mutňanskou.    

Máš niekoho, kto ťa v tejto činnosti podporuje?

Podpora prichádza od viacerých mojich známych, ale aj ľudí, s ktorými sa poznám skôr z videnia. Veľakrát mi píšu a hovoria, že som ich inšpirovala a že sa im páči môj zaujímavý štýl, čo mi veľmi imponuje a dodáva mi to odhodlanie do ďalšej blogerskej činnosti. Najväčšia podpora však prichádza od mojich blízkych. Veľmi si cením, keď ma ide priateľ, mamina alebo kamarátka odfotiť, aby som mala ďalšie outfitové fotky. Za to im veľmi ďakujem, lebo so stojanom a foťákom to nie vždy ide. Podpora prichádza aj od čitateľov. Cením si každý nový pozitívny komentár, nového čitateľa či followera.    


Autor: Lukáš Adamčík

Zdielať tento príspevok