Byť, či nebyť štýlový?


 

Či sa jedná o hodinky, viazanie na snowboard, futbalový dres, alebo spoločenský smoking, štýl je dôležitý. Mnoho webov a časopisov sa zaoberá tým, ako by mala vyzerať štýlová dáma. Ale čo páni? Naozaj stačí pár športových tričiek, denimové nohavice, jeden oblek, pár košieľ a dve kravaty? K tomu nový mobil, módny účes a je to fajn?

Mužská móda sa javí ako chudobnejšia príbuzná popri všetkých tých módnych domoch orientovaných na ženy a aj vo svete vysokej módy je viac ženských modelov ako mužských. Myslím si, že keby sme chceli vymenovať aspoň tri ženské modelky, nebol by to problém. Ale čo u mužov? Spomeniete si na meno mužského modela? Hm…veru toto už je ťažší oriešok. Vyzerať štýlovo nie je len vec najnovších trendov. Je to vec osobnosti, spôsobu života, vkusu. Možno sa vám tiež stalo, že ste stretli niekoho, kto mal na sebe tie najnovšie a najštýlovejšie kúsky, ale ani zďaleka nebol štýlový.

Čo je teda vlastne ten štýl? Poďme sa pozrieť do slovníka – podľa jednej z definícií je to spôsob vyjadrovania, myslenia alebo správania sa ovplyvnený dobou, objektívnymi podmienkami a individuálnymi schopnosťami, alebo aj hovorovo vlastnosť, povaha, ráz veci alebo javu, napríklad nový štýl obliekania. Pôvod slova by sme našli v latinčine v slove stilus, alebo stylus a znamenalo to spôsob písania, sloh. Takže od toho, že štýl je spôsob písania sa dnes toto slovo rozšírilo aj na spôsob obliekania, na vizáž. Byť štýlový je spôsob, akým sa vyjadrujeme navonok. Ak je to spôsob, ktorý ide s dobou a páči sa aj iným, sme štýloví. Moderné a štýlové kúsky teda nestačia. Dôležitý je spôsob akým nás vyjadrujú. A nielen forma, ale aj obsah. Tak milí páni, dbajte teda hlavne na to, aby bolo čo vyjadriť. Charizmatický drevorubač vo flanelke je niekedy viac ako štýlovo oblečené nič. A niekedy je mladý ocko v teplákoch s kočíkom to úplne najviac.

 

pansky styl


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok