Crocodiles a Talkshow 25.6. v Tabačke v Košiciach


Priamo zo slnečnej Californie príde 25. júna 2015 do Košíc indie popová kapela Crocodiles. Po koncertoch v Londýne, Ríme, Viedni či Hamburgu sa v rámci svojho európskeho turné „Summer Fun Boys Tour“  predstavia exkluzívne aj v košickej Tabačke Kulturfabrik. Tu oprezentujú svoj najaktuálnejší, v poradí už piaty, album „Boys“, ktorý vyšiel len 12. mája tohto roku. Večer rozprúdi úspešná slovenská kapela Talkshow.

Crocodiles promo foto

Skupinu Crocodiles založili spevák Brandon Welchez a gitarista Charles Rowell v roku 2008 po tom, čo sa im rozpadli ich dovtedajšie kapely – The Plot to Blow Up the Eiffel Tower a Some Girls. Ironické texty Brandona Welcheza a gitarové besnenie Charlesa Rowella sú pre toto zoskupenie zo San Diega charakteristické. Vo svojej hudbe prechádzajú z odviazaného post-punku až k noise-indie-popovej fúzii. V ich tvorbe je jasne priznaná inšpirácia a vplyv takých hudobných ikon, akými sú Gary Glitter, The Archies či Tommy James & The Shondells. Ako dodáva dramaturg Tabačky Lukáš Berberich: „Estetiku Crocodiles prirovnávajú hudobné blogy ku kapelám ako sú Jesus and Mary Chain, či dokonca Velvet Underground. Na divákov čaká jedinečný večer živej indie hudby.“ Môžeme sa o tom presvedčiť na všetkých doposiaľ vydaných albumoch.

Talkshow je štvorčlenná indierocková kapela, ktorá pôsobí v Bratislave. Minulý rok vydali svoj v poradí druhý album Kunst, ktorý podľa portálu hudba.sk patrí k najzaujímavejším anglicky spievaným albumom, aké u nás v posledných rokoch vznikli. Okrem domácich festivalov ako Grape, Pohoda, Waves vystúpili na českom Rock for People, Colours of Ostrava, rakúskom On the Rocks, alebo aj ako predskokani na viedenskom koncerte britskej kapely The Horrors, amerických The Death Set, či švédskych MFMB. Talkshow ako jedinú východo-európsku kapelu zaradil tento rok do svojho lineupu aj najväčší showcaseový festival SXSW v Americkom Austine. Kapela momentálne nahráva svoj tretí album.

Každého, kto má rád „indie“ hudbu, pozývame na sklonku leta stráviť výborný večer vo vynovenej Tabačke Kulturfabrik.

 

Linky:

CROCODILES

http://www.killcrocodiles.com/
https://www.facebook.com/killcrocodiles

 

TALKSHOW

http://www.tlkshw.sk/
www.facebook.com/talkshowmusic

 

Vstupenky: 7€

Predpredaj: www.ticketportal.skTalkshow


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok