Dekorujeme


Nedávno sme vám priniesli článok o kreatívnych „vylepšovákoch“ v domácnosti. Tie, ako už z názvu vyplýva, slúžia predovšetkým na to, aby váš byt či dom nejakým spôsobom oživili – každému sa predsa raz za čas stane, že potrebuje zmenu. Z designu svojej izby poľahky dostanete ponorkovú chorobu – je to aktuálne teraz, počas skúškového obdobia, kedy by študenti najradšej poupratovali a prerobili celý byt, len aby sa nemuseli učiť 😉 Ak aj vy náhodou patríte k nim, poprípade máte chuť na zmenu a doteraz ste sa na to neodhodlali, venovaný je vám nasledujúci článok.

Aj v predchádzajúcom príspevku o tipoch na zmeny sa pod číslom jeden schovávali kľučky. Ako sme už spomínali, môžete tie staršie využiť ako vešiaky či držiaky na uteráky a podobne. Keďže vintage je však momentálne v móde a neustále sa vraciame k trendom minulých čias, v starožitníctvach určite nájdete výnimočné kúsky, ktoré skrášlia dvere na izbách, ktoré vás možno po čase začali nudiť. Vyberte si vhodné, také, ktoré vás zaujmú, niečím upútajú. Ak nie ste fanúšikom retro štýlu, pokojne siahnite po moderných.

1

Tipom číslo dva sa stávajú tapety. Sú vhodné najmä pre tých, ktorí nemajú čas na kompletné premaľovanie celej izby a hľadajú zmenu. Aj toto je spôsob, akým sa dá fádna izba oživiť. Na trhu je v súčasnosti široká škála tapiet, od farebných a abstraktných, cez kvetované vzory až po realistické stromčeky a iné prírodné motívy. Možností je skutočne veľa, stačí si vybrať a vhodne skombinovať už s existujúcim interiérom. Inšpiráciu môžete hľadať aj na internete, kde sú tieto tapety aj prakticky využité – už spomínané stromy slúžia ako určitý rodokmeň a spolu s fotorámikmi vytvárajú nádhernú koláž. Spomienky máte tak na dosah ruky. Okrem iného – najmä v detských izbách šikovne k ozvláštneniu prispejú aj rozličné vystrihovačky z farebného papiera ako motýle alebo kvety.

tapeta

Ak si však z bohatej ponuky tapiet neviete vybrať, poprípade to nie je celkom váš štýl, máme pre vás ďalší nápad. Môžete vyskúšať obrazy. Výhodou je, ak niekto z vašich blízkych maľuje 😉 ale na aukciách na internete sa dajú nájsť krásne kúsky skoro zadarmo. Záleží to znova len na vašom vkuse. Možno by ste si radšej na stenu zavesili vašu obľúbenú fotografiu z dovolenky. Službu tlače na plátno poskytuje mnoho foto obchodov, dokonca vám pomôžu aj s rozmermi. Ak chcete, aby vyzerala daná fotografia ešte vkusnejšie, vyskúšajte aj rámovanie obrazov. Ak zarámujete obraz do kvalitného a originálneho rámu, zaručene vašu miestnosť oživí.

Stane sa však, že najmä my, ženy, vieme len, že chceme prerábku. Nič konkrétne nás však nenapadá, a preto potrebujeme z času na čas kopnutie od múzy. Nájsť inšpiráciu na jednoduché „urob si sám“ alebo „DIY“ ručne robené detaily, ktoré skrášlia každú miestnosť v byte sa dá na nespočetnom množstve internetových stránok, kde si takisto už vyrobené dekorácie môžete pohodlne objednať. Výhodným spôsobom je aj návšteva bazárov – ako kamenných obchodov, tak aj tých online. V neposlednom rade je potrebné spomenúť aj inzeráty – takto môžete nájsť originálne a krásne kúsky, ktoré bohužiaľ predchádzajúci majitelia už nepotrebujú. Pre vás ale môžu mať úžasné využitie, a preto neváhajte a kliknite sem. Skvelo poslúžia aj rozličné second handy a výpredaje, stačí len striehnuť, kedy sa vo vašom meste niečo podobné objaví. Ak na lov po námestiach a tržniciach nemáte čas, všetko má už v súčasnosti aj modernú internetovú formu. Online nájdete už naozaj takmer všetko, pár kliknutiami nájdete a vybavíte čokoľvek, netreba sa preto ostýchať nakupovania cez internet ani počas prerábky bytu či domu. Veľa šťastia!

 

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok