DIY: Ako využiť gombíky


V poslednej dobe sme si mohli všimnúť, že do módy prišli veľké, výrazné náhrdelníky. Stačí vám aj jednoduchý outfit a takýto krásny doplnok vám ho pekne oživí. Čo však robiť, ak nemáte chuť vyhadzovať veľké peniaze za kopu nových šperkov? Skúste si nejaké vyrobiť sami.

Určite sa každému z vás doma povaľuje kopa gombíkov, pre ktoré nemáte racionálne využitie (a ak nie priamo u vás, u babky sa určite niečo nájde :)). Čo však s nimi? Môžete ich využiť práve na vytvorenie novej bižutérie. Možno dokonca využijete toľko starých zásob, že vás inšpirujeme k nákupu ďalších 😉 Našli sme pre vás totiž šesť spôsobov ako ich elegantne a pritom originálne využiť. Nech sa páči.

1

#1: Jednoduchý gombíkový náhrdelník – s pomocou ihly a nite (nezabudnite vhodne skombinovať gombíky a nite farebne) si veľmi jednoducho vytvoríte takýto nenápadný a predsa krásny náhrdelník 🙂

2

#2: Bohémsky náhrdelník – pri výrobe tohto si už pripravte aj striebornú retiazku a drôt. Môžete použiť takisto rozličné ozdobné kamienky, všetko potrebné  nájdete v hobby obchode.

3

#3: Gombíkový prívesok – tento vytvoríte pomocou lepidla a zbierkou väčších aj menších gombíkov, ktoré jednoducho farebne zladíte.

4

#4: Veselý retro náhrdelník – tu sa už naozaj fantázie medze nekladú 😉

5

#5: Elegantný náhrdelník – vytvoríte ho tak, že postupne nalepujete gombíky a kvietky z textilu na podložku – môžete použiť čokoľvek, kúsok kože, iného textilu alebo plsti.

6

#6: Vrstvený náhrdelník – podobne ako ten, kde sme vytvorili len prívesok vrstvením, môžeme týmto spôsobom vytvoriť celý náhrdelník. Okrem lepidla je možné použiť aj niť, záleží od dierok na gombíkoch.

Veľa šťastia! 🙂

Via: jewelrymaking.craftgossip.com


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok