Dollangangerovská sága 3. diel


Vráťme sa do čias, keď bola Corrinina matka Olívia Winfieldová mladá a slobodná, pretože tam sa zrodili vášne, ktoré spôsobili utrpenie ďalších generácií.

Olívia Winfieldová nebola veľmi príťažlivá, ale zato inteligentná mladá žena, o ktorú muži neprejavovali záujem. Preto keď stretla Malcolma Foxwortha, ktorý ju takmer okamžite požiadal o ruku, neváhala a súhlasila. Po svadbe odišli do Foxworth Hallu a Olívia sa stala jeho paňou.

3Čoskoro Olívia zisťuje, že Malcolma ako malého chlapca  opustila matka, ktorej izbu s labuťou posteľou udržoval v pôvodnom stave.

Netrvalo dlho a Olívia otehotnela a narodil sa jej syn Malcolm, ktorého neoslovovali inak ako Mal. Vďaka synovi verila Olívia v to, že ešte môžu byť šťastná rodina. Po narodení druhého syna Malcolm zisťuje, že jeho žena už nemôže mať deti, a keďže túžil po dcére, zanevrel na synov i ich matku.

O niekoľko rokov neskôr sa domov vracia Malcolmov otec Garland aj so svojou mladou ženou Aliciou. Tá je veľmi priateľská aj k Olívii. Garlandovi a Alicii sa narodí syn Christopher, rovnako krásny ako jeho matka.

Situácia sa radikálne zmení, keď sa Malcolm pokúšal zviesť svoju nevlastnú matku. Neskôr ho Garland prichytil ako sa pokúšal znásilniť Aliciu, čo zavinilo Garlandovu smrť a po jeho smrti už nič nezastavilo Malcolma, aby sa nedotkol Alicie, ktorá sa čoskoro zdôverila Olívii, že je tehotná. Zranená Olívia vymyslí plán ako všetko vyriešiť, a potom sa Malcolm vyhráža Alicii, že ak nebude súhlasiť, vyhodí ju so synom z domu bez peňazí. Z Alicie sa stal väzeň. Musela sa presťahovať do podkrovia a do pôrodu sa rozlúčiť s Christopherom, o ktorého sa začala starať Olívia. Tá začala predstierať tehotenstvo, aby mohla vydávať Aliciino dieťa za svoje.

Nikoho nenapadlo, že Alicia v podkroví zošalie, začne predstierať rozhovory so synom, ktorého  mesiace nevidela, prestane vnímať svoje okolie a začne sa usmievať na svoje preludy.

Onedlho sa Alicii narodila dcéra Corrine a konečne mohla opustiť podkrovie a navštíviť syna. Olívii zlomilo srdce, že Alicia jej odviedla Christophera, ktorého mala rada ako svojho syna.. Malcolm im dal peniaze, aby začali nový život ďaleko od Foxworth Hallu.

Olívia vychováva Corrine so svojimi synmi ako skutočných súrodencov, ale Malcolm uprednostňoval vytúženú dcéru, ktorá zdedila krásu po Alicii.

V jedno leto, keď bol Mal vysokoškolák, zabil sa na motorke blízko domu. Olíviu to zlomilo a Joel sa pridal k orchesteru a neskôr ho pochovala lavína,ale ako sa o niekoľko desaťročí ukázalo, prežil a stal sa mníchom.

Jedinou Olíviinou útechou bola Corrine, a keď dostala list od Alicie, že zomiera na rakovinu, prosí ju, aby umožnila Christopherovi študovať medicínu. Olívia po jej smrti pozve Christophera  bývať k nim. Malcolma to nepotešilo, ale musel sa podriadiť žene.

Olívia bola šťastná, stratila síce oboch svojich synov, ale získala Aliciine deti. Corrine a Christopher sa zblížili, ale nikto nerátal s tým, že sa Corrine zamiluje do nevlastného strýka a on do nej. Keď ich prichytia bozkávať sa, ich náklonnosť sa nedá utajiť a spolu opúšťajú Foxworth Hall.

Olívia a Malcolm sa za pomoci Olíviinho bratranca Johna Amosa obrátia na náboženstvo, aby sa dostali cez ťažké obdobie.

Nikto nečakal, že o niekoľko rokov budú čeliť Corrinonmu návratu i skutočnosti, že s Christopherom má štyri zdravá deti.

Knihy: Kvety v podkroví, Lupene vo vetre,Budú aj tŕne, Ovocie minulosti, Záhrada tieňov.

 

Autor: Bibiána Kristína Danitová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok