Doplnky výživy – áno či nie?


Keď začínate s cvičením neprináša to len litre potu a hodiny driny, ale aj množstvo otázok. Cvičím tento cvik správne? Ktorý cvik by mi pomohol spevniť túto partiu? Ako zmeniť svoj jedálniček? A jednou z týchto zásadných otázok, ktoré sa rozhodne spýtate, je aj to, či sa vám oplatí užívať doplnky výživy alebo nie. Na internete nájdete desiatky článkov, ktoré si protirečia. Aká je teda pravda?

 

Kedy brať doplnky výživy?

Ako hovorí samotný názov – doplnky výživy – nemali by ste nimi nahrádzať prirodzený príjem stravy. Radšej si dajte na raňajky tuniaka s vajíčkom ako proteín z prášku. Doplnky výživy sa vám oplatí užívať vtedy, keď vo vašom jedálničku neobsiahnete vami požadované zložky. Chýbajú vám proteíny? Pridajte k jedálničku srvátkový proteín. Chcete nabrať hmotu a nedokážete prijať dostatok sacharidov? Kúpte si gainery.

 

Aký výrobok je pre mňa najlepší

Nie pre každého je najlepší ten istý výrobok. Preto sa nehanbite požiadať o radu alebo sa pýtať. Pýtajte sa odborníka v obchode, spýtajte sa trénera v posilňovni, do ktorej chodíte alebo svojho skúsenejšieho kamaráta. Keď chcete spevniť svaly a skvalitniť ich, pomôžu vám proteíny. Chcete schudnúť? Pridajte do svojho tréningu kardio, a keď hľadáte nejaký doplnok výživy, skúste to s L-carnitinom.

 

Na čo si dávať pozor pri výbere

Dôležité je, aby ste sa vyvarovali kúpe doplnkov výživy z rôznych pofidérnych obchodov či cez sprostredkovaný predaj. V poslednej dobe sa rozšíril predaj nekvalitných a nebezpečných výrobkov. Preto je dôležité, aby ste nakupovali v overených obchodoch. Aj preto je lepšie, keď si kúpite výrobky Aminostar, All Stars, Nutrend, BioTech či MuscleTech. Navyše v obchodoch, kde predávajú tieto výrobky, dostanete s najväčšou pravdepodobnosťou aj odbornú radu. Tak nehazardujte so svojim zdravím a stavte na overenú kvalitu.

Doplnky vyzivy ano ci nie


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok