Doprajte svojmu interiéru detox


 

Bývate v nezáživne zariadenom byte, ktorý je plný zbytočností? Pustite sa do letného projektu v podobe renovácie vášho interiéru a nalaďte sa na najnovšie trendy v architektúre.

zateplenie strechy - striekané izolácie

 

Minimalizmus je cesta

Ak sa pohybujete vo svete interiérového dizajnu alebo ste minimálne odberateľom lifestylových magazínov, tak ste nemohli tento štýl prehliadnuť. Minimalizmus je znovuobjaveným hitom posledných rokov, ktorý sa zo showroomov renomovaných značiek presúva už aj do panelákovej kultúry a radovej zástavby predmestí.

pracovňa

 

Presvetlenie priestorov veľkými presklenými fasádami orientovanými na juh, dominancia bielej farby v interiéri a dominantné kusy značkových solitérov. Aj takto by sa dal v krátkosti popísať aktuálny prúd, ktorý preferuje čistotu a jednoduchosť tvarov a vnáša do interiéru atmosféru pokoja a vyrovnanosti.

Inovácie v architektúre

Popri interiéry nezanedbávajte aj zvyšné prvky domu a to predovšetkým konštrukčné detaily  a materiálovú bázu stavby, ktoré sú rozhodujúcim faktorom pri vytváraní tej správnej klímy u vás doma.

Architektúra ide ruka v ruke s inováciami v stavebníctve. Posledným trendom, ktorý je v USA už dlhé roky aplikovaný, sú striekané izolácie, ktoré v zime váš dom ochránia pred chladom a v lete pred spaľujúcim slnkom. Tepelné izolácie výrazne ovplyvňujú pohodu bývania a tak popri estetickej stránke dbajte aj na technológie, ktoré vo svojom dome aplikujete.

 

Obývacia izba


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok