Electronic Beats Festival


Už o niekoľko dní sa v priestoroch Refinery Gallery uskutoční Electronic Beats Festival – hudobná udalosť, na ktorej sa vám predstavia Hurts, Agoria, James Pants a Youthkills.

Briti Theo Hutchcraft a Adam Anderson, úžasné duo tvoriace Hurts, sa dostali do povedomia verejnosti koncom roka 2009, keď sa objavili v ankete BBC Sound. Medzi ich najznámejšie hity patrí song Wonderful Life, ktorý sa nachádza na debutovom albume Happiness (2010) spolu s pesničkami Better Than Love či Stay. V dnešných dňoch už majú na svojom konte niekoľko hudobných ocenení. Zásluhou diela Sunday si vlani z odovzdávania cien magazínu NME prevzali ocenenie za najlepší videoklip a rok predtým si z NME Awards odniesli sošku pre najlepšiu novú kapelu.

Francúzsky DJ a producent Agoria, vlastným menom Sébastien Devaud, nenechá ani jednú bunku vo vašom tele bez pohnutia. Pre jeho hudbu je typická priam dokonalá rovnováha kontrastov . Na konte má už štyri albumy a niekoľko dídžejských kompilácií. 

James Pants, americký umelec, ktorý do svojho hudobného umenia vkladá aj dávku humoru. Jeho tvorba je ovplyvnená najmä 80-tymi rokmi, tešte sa preto na prky boogie, soul či new wave. 

A napokon, Youthkills, jedna z najnovších electro-indie-pop kapiel, ktorá pochádza z Veľkej Británie. Preslávili sa hitom Time is Now a vy máte teraz jedinečnú šancu vidieť túto mladú a talentovanú dvojicu na živo.

Jedinečná udalosť s jedinečnými hudobníkmi!


Autor: Dominika Trpinova

Zdielať tento príspevok