Filmoška týždňa


Čo nové sa udialo vo svete filmu? Nové trailery, spoilery aj odhalenia.

Predošlý týždeň nebol vo svete filmu nijakým spôsobom prelomový, ale aj napriek tomu pribudlo niekoľko zaujímavých noviniek. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Galaxy Quest dostal zelenú

galaxy quest

Ako možno viete, známy film Galaxy Quest sa pretaví do novodobého seriálu. Už dlhšie sa uvažovalo o remaku úspešného filmu, nedávno sa na Dedline.com objavila informácia, že Paramount Television pracuje na remaku aj s jedným z pôvodných scenáristov, Robertom Gordonom a pôvodným režisérom Deanom Paristonom.

Zatiaľ nie je známe, či seriál bude pokračovaním alebo iba novodobým prerozprávaním a prepracovaním pôvodného filmu.

Film Galaxy Quest uzrel svetlo sveta ešte v roku 1999 ako kvalitná paródia Star Treku. Divákom boli ponúknuté známe tváre z televíznych obrazoviek, medzi ktorými bol napríklad Alan Rickman, Tim Allen, ale aj Sigourney Weaver a ďalší.

Daredevil dostal druhú sériu

daredevil

Divácky úspešný a kritikmi dobre prijímaný seriál Daredevil od Marvelu a Netflixu dostal aj druhú sériu. Tá by sa mala natočiť ešte tento rok a na divácke obrazovky sa dostane niekedy v priebehu roku 2016.

Malá zmena sa udiala vo vedení seriálu – vedúcich stoličiek sa chopili Doug Petrie a Marco Ramirez, ktorí doteraz v seriáli pôsobili iba ako scenáristi. Vystriedali tak showrunnera prvej série, Stevena S. DeKnighta.

Superhrdina Bloodshot dostane vlastný film

bloodshot

Keďže sa v posledných rokoch akoby vrece roztrhlo s filmami o superhrdinoch, do partie sa pridáva aj Bloodshot.

Bloodshot je bývalý vojak s nadprirodzenými silami regenerácie a metamorfózy (v krvi má kopec nanopočítačov, ktoré mu umožňujú okrem samoliečenia aj neustály kontakt s technikou a zmenu výzoru). Po strate pamäti sa chce pomstiť tomu, kto mu vymazal všetky jeho spomienky.

Komiks Bloodshot vyšiel vo vydavateľstve Valiant Entertainment a o jeho filmovú podobu sa postarajú tvorcovia David Leitch a Chad Stahelski (na svojom konte majú aj známy film John Wick). Scenár je pod dohľadom Jeffa Wadlowa (Kick Ass 2) a Erica Heisserera (The Thing), o produkciu sa postarajú Matthew Vaughn (X-men: First Class) a Jason Kothari. Dátum vydania je určený na rok 2017.

Magic Mike XXL láka novým plagátom

Magic Mike XXL, druhé pokračovanie vcelku úspešnej jednotky Magic Mike, sa dočkal nového plagátu. V hlavnej úlohe je Joe Manganiello a jeho vypracované svalstvo. Herec si v druhom pokračovaní zopakuje svoju predošlú rolu postavy Big Dick Richie.

magic mike xxl

 

Via: EW


Zuzana Nikorovičová

Autor: Zuzana Nikorovičová

Zdielať tento príspevok