Jarná móda


Pomaly ale iste sa február chýli ku koncu. To znamená, že v kalendári sme čoraz bližšie k prvému jarnému dňu tohto roka. Za oknami to síce možno ešte nie všade vyzerá tak, že by mala na trón nastúpiť kráľovná jari, no snáď sa čoskoro dostaneme aj k tomu.

Práve preto je na čase sa pohrabať v našich skriniach a včas zistiť, aké kúsky do nášho jarného šatníka ešte chýbajú.

Samozrejme, nie každá z nás má neochvejnú potrebu držať sa súčasných módnych trendov, preto sa dnes nebudeme zaberať horúcimi tipmi zo svetových mól. Povedzme si úprimne, aj tak sú mnohé kúsky v našich zemepisných šírkach nenositeľné. Veď si predstavte tie pohľady okoloidúcich, keby ste na sebe mali nejakú atypickú sukňu s pestrými vzormi, ktoré na naše bežné slovenské oči pôsobia jednoducho v nesúlade.

Aj vďaka tomu, že jar je akýmsi prirodzeným prechodom medzi ľadovou zimou a horúcim letom, ponúka nám toto ročné obdobie možnosť kombinácie určitej dvojakosti v šatníku, čo sa eventuálne prejaví aj na našich outfitoch. O čom vlastne hovorím?

01

No predsa  o tom, že zatiaľ čo sme konečne zhodili zimné, hrubé kabáty a vetrovky, stále nechodíme úplne odhalené ako počas leta. Práve teraz prichádza obdobie pekných svetríkov a jarných búnd či kabátov – jarníkov.

Dokonale vám budú vyhovovať, nech je váš preferovaný štýl obliekania sa akýkoľvek. Či už máte rady športovejšie oblečenie, alebo si napríklad aj vaša profesia vyžaduje trocha viac elegantný štýl, medzi jarnými bundami sezóny 2015 si určite prídete na svoje. Sú pohodlné, ľahko kombinovateľné a hlavne efektné. Počas chladných rán vás zahrejú a zároveň neuberú na vašom chic prejave osobnosti.

K štýlovým bundám a jarným kabátom si skvelo a hlavne jednoducho môžete prispôsobiť aj celkový outfit – podľa toho, či máte dnes chuť na pohodlné jeansy, sexi blúzku alebo nevinnú sukňu. Skrátka, určite si nájdete to svoje, podľa toho, aká nálada vás pri raňajšom rozhodovaní „čo na seba“ pochytí.

Samozrejme, veľký vplyv na výber vášho jarného outfitíku bude mať aj počasie vonku. Tie športovejšie vás ochránia pred jarnými lejakmi, ešte stále studeným vetrom a zatiahnutým nebom. Funkčné materiály vás určite zahrejú aj v takýchto nepriaznivých podmienkach. Na druhej strane ale pri slniečku, ktoré po zimnej pauze znova naberá svoje sily určite budete potrebovať aj kabátik, v ktorom by vám nebolo zas príliš horúco. Predsa len, je konečne na čase trocha viac odhaliť svoje krivky!

02

Aby sme sa však nemotali len okolo dámskej módy, rovnako široký výber medzi jarnými bundami je aj v oddelení pánskej či detskej módy. Tiež je možné si vybrať z rozličných štýlov, farieb, vzorov, strihov a materiálov. Skrátka a jednoducho, či už mladý muž, žena, alebo teenageri, každý si nájde pre seba to „pravé orechové“. Preto sa poďme spoločne pripraviť na prvé jarné dni ničím iným ako – nákupmi!


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok