Je lepšie učiť sa hrať na akustickej či elektrickej gitare?


Muzikálne vlohy sa prejavujú u deti už v skorom veku. Či už vám chodí brať vaša ratolesť do kuchyne hrnce, na ktorých bubnuje alebo našlo ústnu harmoniku, na ktorú neustále hrá. Hudba ho evidentne baví. Ak vašu ratolesť stále láka vaša rozladená „španielka“ za sedačkou a už je dosť staré na to, aby sa naučilo hrať na nejaký nástroj, skúste to s ním. Navštívte hudobniny a vyberte mu gitaru. Ale ešte predtým by ste mali poznať odpoveď na tieto otázky.

 

Akustika či elektrika

Moderné elektrické gitary sú jednoduchšie na učenie. Naučiť sa hrať na ne, zaberie vašej ratolesti menej času. Problém však môže nastať potom vtedy, keď bude chcieť hrať na akustickej. Pretože prechod z elektrickej na akustickú gitaru je pomerne komplikovaný. No opačne to je jednoduché. Preto, ak veríte, že to vaše dieťa bude baviť a vidíte v tom budúcnosť, kúpte mu radšej akustickú gitaru. Predsalen je to klasika, síce sa viac natrápi pri učení, no poctivá škola je základ. Potom, keby sa rozhodlo spojiť svoju budúcnosť s rockovou hudbou, prechod z akustiky na elektrickú gitaru nebude taký bolestivý.

Hudobná škola či samouk

Toto je závažná otázka. Či dieťa prihlásiť do hudobnej školy alebo ho nechať učiť sa samé s vašou pomocou. Prípadne môžete najať súkromného učiteľa. Problém s hudobnou školou je, že môže naraziť na učiteľa, ktorý ho bude učiť hrať veci, ktoré vaše dieťa nebudú baviť. Práve kvôli tomu je najschodnejšou cestou súkromný učiteľ, pre ktorého sú klasické akustické gitary posvätné. Niekto, koho si vyberiete vy sami a on sa prispôsobí vkusu vašej ratolesti.

Dôležité je na nič netlačiť

Poznáte to, že keď niečo od dieťaťa chcete, urobí pravý opak. Preto naňho netlačte, aby cvičilo, aby chodilo na hodiny. Snažte sa s ním viesť dialóg, dajte mu dôvody, prečo je hranie na gitare super. V žiadnom prípade nerobte žiadne nátlaky. Keď budete so svojou ratolesťou jednať ako s rovnocenným, premietne sa to aj na jeho vzťahu ku gitare.

elektricka alebo akusticka gitara


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok