Kanadské žartíky v štýle Google


1. apríl hýbe svetom. Aj keď sa nám zdá, že v tento deň nás už nič neprekvapí, každým rokom sa opäť a znova presviedčame, že vždy sa nájde vtipkár, ktorý nám aj napriek veľkej snahe nedať sa nachytať „prejde cez rozum“. Avšak, už to nie sú iba priatelia a rodinní príslušníci, ktorí sa dnes bavia na náš účet, ale aj veľké celosvetové korporácie, medzi ktoré nepochybne patrí aj Google. Kanadské žartíky našich známych snáď ešte nejako vydržíme, ale to, že si z nás robí „dobrý deň“ náš vyhľadávač, to je už naozaj silná káva! 🙂

Najprv ponuka práce na Mesiaci a v e-maily tlačidlo, ktorým môžete spláchnuť svoju toaletu, potom mapy v štýle Nintendo. A dnes? Dôveryhodne vyzerajúca BETA verzia programu Nozdry Google, ktorá sľubuje, že kliknutím na modré tlačidlo s nápisom „privoňať“ zacíti váš nos akúkoľvek vôňu, ktorú si z bohatej ponuky vyberiete – od banánu, cez mokrého psa až po vône ako úspech alebo bohatstvo. Samozrejme za predpokladu, že svoj čuchový orgán priblížite čo najviac k monitoru počítača či display-u mobilného telefónu.

Možno ste dnes na chvíľu pozabudli, že je Deň všetkých bláznov, a aj keď ste na „geniálny“ vynález Google pozerali dobrých 5 minút s pozdvihnutým obočím, napokon ste naozaj privoňali ku svojej obrazovke. A potom ste si uvedomili, že sa na vás pozerá vaša vlastná webkamera 🙂 Pri troche šťastia sa Google tím smeje len na počte odkliknutí modrého tlačidla, a nie na pohľade na čelá svojich „ovečiek“, ktoré naleteli na absurdný vtip.

Treba však uznať, že preslávená kreativita Google nás opäť nesklamala, čo poviete? 🙂

Zdroje: google.sk


Autor: Martina Píšová

Zdielať tento príspevok