Kraftwerk predvedie na Pohode úžasnú show


Organizátori festivalu Bažant Pohoda 12.12. presne o 12:12 zverejnili meno ďalšieho interpreta, ktorý príde v lete na Slovensko. Ja osobne som očakával hocijaké veľké meno, ale týchto starých priekopníkov elektronickej hudby čakal asi len málokto. Rozhodne sa však môžme tešiť na strhujúcu hudobnú show s kvalitným zvukom a 3D efektami.

Presne 12.12 bolo tiež oznámené, že táto nemecká kapela dostane prestížnu Recording Academy’s Lifetime Achievement Award za celoživotný prínos. Spoločne s The Beatles si cenu prevezmú v predvečer slávnostného udeľovania cien Grammy.

krat now

Takto vyzerajú členovia dnes

,,Potvrdenie skupiny ako Kraftwerk je snom každého promotéra. Kraftwerk – to je sila, ktorá hýbe desaťročia hudobnou scénou. Za ich neustále predbiehanie doby a fantastickú kreativitu si zaslúžia obdiv a rešpekt. Sme hrdí, že títo hudobní vizionári, ktorí vytvorili základy celej elektronickej scény, zahrajú aj v Trenčíne na našom festivale,“ hovorí riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

 

kraftwerk-autobahn-cover

Kraftwerk – Autobahn : najznámejší štúdiový album

Začiatky kapely

Skupinu Kraftwerk založil Ralf Hütter v roku 1970 so svojím vtedajším kolegom Florianom Schneiderom v ich spoločnom štúdiu v Düsseldorfe. Vďaka revolučným a experimentálnym zvukom zo syntetizátorov, ktorý v tom čase nikto prakticky nepoznal, kapela za pár rokov získala obrovské medzinárodné uznanie.

Svojimi víziami o budúcnosti predčili dobu a vytvorili soundtrack k digitálnej ére. Ich skladby obsahujú zložité a inovatívne loopy, ktoré spoločne s počítačovo vytvorenými beatmi vytvárajú nevšednú, až hypnotickú atmosféru. Ešte pre dnešných poslucháčov Kraftwerk znie ako hudba z budúcnosti – ako teda musel znieť pred neuveriteľnými 40-timi rokmi?

kraftwerk

Kapela vystúpi na festivale Bažant Pohoda, ktorý sa bude konať 10. – 12. júla 2014

Ich originálna hudba mala vplyv na nespočetne veľa hudobných žánrov. Hudbu od Kraftwerk samplovali starí hip-hoperi, dj-ovia ale aj popové hviezdy ako Madonna. Ako píše britský The Observer: ,,Žiadna iná skupina od čias The Beatles neurobila toľko pre popkultúru.“

,,Živé vystúpenie Kraftwerku, to je perfektne zosynchronizované audiovizuálne predstavenie, doplnené o dokonalý digitálny zvuk a 3D projekcie. Je to čistý a elektornický art-rave. Vďaka špeciálnej technike a okuliarom, ktoré dostane každý návštevník, letisko v Trenčíne zažije fascinujúce a vzrušujúce divadlo ako z budúcnosti. Kapela sa predstaví hneď v prvý deň festivalu,“ uvádza sa v tlačovej správe festivalu Bažant Pohoda.

Zdroje:

TS Bažant Pohody | en.wikipedia.org


Autor: Kristof Budke

Zdielať tento príspevok