Kto by vám mohol pomôcť vyriešiť závažný spor?


Ťažko povedať, akým smerom sa bude náš život uberať. V živote sa stretneme nielen s pozitívnymi situáciami, ktoré nás budú napĺňať radosťou a spokojnosťou, ale aj s negatívnymi, ktoré nám budú spôsobovať trápenie a v niektorých prípadoch aj súdne spory.

 

Ak vás už dlhšiu dobu trápi spor, či už v práci, biznise, alebo nebodaj v partnerskom vzťahu, vždy je lepšie nájsť riešenie skôr, ako sa spor dostane pred súd. Keď napriek veľkej snahe neviete nájsť spoločnú reč, vašou poslednou nádejou na vyriešenie závažného sporu môže byť mediátor.

 

Zapísaný v Asociácii mediátorov Slovenska

 

Mediátorom nemôže byť len tak hocikto. Tak, ako psychológ musí vyštudovať špeciálnu školu a získať potrebnú prax, aby sa stal psychológom, tak aj mediátor musí prejsť študijným procesom a skúškami, ktoré ak spraví, môže vykonávať prácu mediátora. Ak potrebujete služby mediátora, vyhľadajte jednoznačne takého, ktorý je zapísaný v Asociácii mediátorov Slovenska.

 

Mimosúdne riešenie sporov

 

Vzhľadom na tom, v akom stave je naše súdnictvo, je pre vás, ale aj pre druhú stranu oveľa lepšie, ak sa dohodnete na mimosúdnom riešení sporov. Ak sa neviete dohodnúť na riešení, je dobré, keď sa dohodnete aspoň na mimosúdnom riešení sporov. Takýmto spôsobom nepomôžete ani sebe a ani vašim odporcom.

 

Emócie odložte bokom

 

Hovorí sa to možno ľahšie, ale ak chcete, aby sa spor vyriešil, emócie odložte bokom a problémy riešte racionálne. Nenechajte sa vyprovokovať a navrhnite riešenie na danú situáciu. Každá jedna strana bude môcť predostrieť návrh osobitne bez prítomnosti druhej strany. Mediátor si vypočuje obe strany a na základe týchto rozhovorov dohodne spoločnú komunikáciu s oboma stranami.

Zapamätajte si, že nie všetko, čo sa zdá byť neriešiteľné, aj neriešiteľné je.

 

Mediátor vám nenavrhne riešenie. On vám pomôže viesť komunikáciu tak, aby ste dospeli ku kompromisu a vyriešili závažný spor.

 mediacne sluzby mediator

Vytvorí vám príjemné prostredie

 

Ak máte záujem o služby mediátora, kontaktujte ho prostredníctvom online dostupného formulára, ktorý nájdete na stránke mediátora. On vás sám kontaktujte a následne pozve do svojej kancelárie, kde s vami preberie daný spor a dá vám príležitosť vyjadriť sa k danému problému a návrhu riešenia. Pokojne si pred stretnutím vybieľte zuby značkovými bieliacimi pásikmi, ale hlavne sa oblečte elegantne. Budete tak pôsobiť serióznejšie, dôveryhodnejšie.

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok