Minimalistické obývačky – trend, ktorý si v posledných rokoch obľúbili aj Slováci


Minimum času na voľnočasové aktivity a práce vyše hlavy. Každý z nás je denne vystavovaný stresu. Niekto to zvláda lepšie, niekto zase ťažšie. Aby sme si však po návrate domov dostatočne oddýchli, mali by sme si uvedomiť, že nesmieme si domácnosť zahlcovať zbytočnosťami a mali by sme si nechávať len veci, ktoré k životu potrebujeme a zúžitkujeme ich.

 

Týmto pravidlom by sme sa mali riadiť aj pri zariaďovaní obývačky. Je to spoločenská miestnosť, v ktorej sa stretávate so všetkými členmi rodiny, no zároveň v nej prijímate návštevy, preto si zaslúži, aby bolo štýlovo a hlavne minimalisticky zariadená.

Ak chcete minimalistickú obývačku, poradíme vám, ako postupovať pri jej zariaďovaní.

 

Čisté línie a tvarová jednoduchosť

 

Minimalistické obývačky charakterizujú čisté línie a tvarová jednoduchosť. Odporúčame vám do týchto miestností kupovať minimalistické obývacie steny, ideálne tie nižšie. Minimalistický štýl definuje nízky nábytok typický svojim čistými líniami, ktoré vytvárajú v interiéri poriadok a harmóniu.

gauc v miestnosti sedacia suprava

 

Zabudnite na obývačku preplnenú veľkým množstvom poličiek a vysokých skríň. V minimalistických obývačkách dominuje úplne jednoduchá nábytková zostava, ktorá má minimum skriniek. Minimalistické nábytkové zostavy pozostávajú skôr zo závesných skriniek a nízkych skriniek prevažne na kolieskach.

 

Okrem minimalistického nízkeho nábytku vám odporúčame spraviť zo svojej sedacej súpravy solitér miestnosti. Stredobodom obývačky by mala byť jednoduchá obývacia stena a jednoduchá sedacia súprava. Ak hľadáte sedačky do minimalistických obývačiek, navštívte predajne so slovenskými sedacími súpravami. Práve takéto sedačky vám poskytnú 100% kvalitu a dlhú životnosť.

 

Biele/ sivé steny

 

Okrem čistých línií charakterizujú minimalistické obývačky aj svetlé steny.

Ak sa vám páčia farebné steny, počítajte s prispôsobovaním sa dekorácií práve stenám v obývačke. Ak chcete zostať verní minimalistickému štýlu, steny omaľujte na sivo, alebo zostaňte verní klasickej bielej. Biela a sivá farba krásne presvetlí priestor a oceníte to najmä vtedy, keď je vaša obývačka menších rozmerov.

Ak obývačku využívate aj ako spálňu, odporúčame vám zainvestovať do kvalitnejšej rozkladacej pohovky, ktorá vám poskytne priestor na spanie, no zároveň aj miesto na sedenie.

 

Chcete modernú obývačku? Orientujte sa na minimalistický štýl!


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok