Motorkárska výbava, ktorá vás ochráni pred prípadným nebezpečenstvom


Motorkárska sezóna síce pomaly končí, no ak sa už neviete dočkať prvých jarných dní, kedy budete môcť prevetrať svoju milovanú motorku, mali by ste si skontrolovať vašu motorkársku výbavu a v prípade potreby ju skompletizovať. Ak sa vám niečo zničilo, roztrhlo, pokazilo, viaceré obchody ponúkajú na motorkársku výbavu zľavy, čo môžete pokojne využiť a kúpiť si všetko potrebné ešte pred začiatkom nasledujúcej sezóny. Čo by ale malo byť súčasťou vašej motorkárskej výbavy?

 

Prilby na motorku

 

Ochrana hlavy pevnou prilbou na motorku je veľmi dôležitá za každého ročného obdobia. Pri veľkých rýchlostiach je potrebné chrániť práve hlavu a krk, ktoré sú v prípade pádu najviac ohrozené. Ak si pôjdete vyberať novú prilbu na motorku, všímajte si, či tá, ktorú ste si vybrali, má integrovanú slnečnú clonu a odnímateľnú výstelku. Odnímateľná výstelka je dôležitá najmä preto, aby ste mohli prepotenú vnútornú časť prilby bez problémov oprať bez toho, aby ste máčali komplet celú prilbu. Samozrejmosťou pri výbere novej prilby musia byť aj reflexné prvky – odporúčame také prilby, ktoré majú reflexné prvky v tylovej časti prilby.

Prilba nesmie byť príliš tesná, ale zároveň vám nesmie byť veľká. Dôkladne si dajte záležať na výbere veľkosti. Ide predsa o vašu bezpečnosť.

prilba na motorku

Čižmy na motorku

 

Musia byť odolné, priedušné a aj pohodlné. Vynikajúce sú tie, ktoré majú membránu Sheltex a sú vyrobené z kvalitnej poctivej kože. Sú oteruvzdorné, nepremoknú a zároveň vám v nich nie je počas jazdy zima. Mali by byť špeciálne vyplnené, hlavne v oblasti členka, päty a prstov.

Ak chcete mať naozaj kvalitné čižmy, uprednostňujte značkové čižmy na motorku.

 

Viditeľnosť na cestách

 

V chladnejšom počasí nezabúdajte na motorkárske termooblečenie, ktoré vás ochráni pred chladom najmä teraz na jeseň a na jar. Ak pôjdete cez osvetlené obce, ktoré majú zapnuté šetrné verejné LED osvetlenie, obavy o bezpečnosť mať nemusíte. Ak však pôjdete cez podhorské oblasti navyše za nepriaznivého počasia, zoberte si viac reflexných prvkov a nezabúdajte vrstviť.

 

Každý motorkár by mal byť v prvom rade viditeľný. Odporúčame vám preto investovať do kvalitnej koženej bundy, ktorá je oteruvzdorná, vyrobená z pravej kože a má dostatok reflexných prvkov, najmä na rukách a na chrbáte. S reflexnými prvkami to nikdy nepreženiete. Radšej ich majte viac, ako menej. Ide predsa o vašu bezpečnosť a do tej by ste mali investovať.


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok