Na čo si dávať pozor pri začiatkoch s podnikaním


Ako sme už v predchádzajúcich článkoch spomínali, finančná situácia na Slovensku nie je pre každého – najmä obyčajného – človeka ideálna. Každý sa pretĺka životom tak, ako najlepšie vie a koná podľa svojho vlastného svedomia a vedomia, snáď tak, aby to bolo čo možno najvýhodnejšie preňho samotného. Jednou z foriem, ako si skúsiť zarobiť nejaký ten finančný kapitál je zakladanie spoločnosti.

peniaze

Je to veľmi náročný proces, ktorý zahŕňa obrovské množstvo papierovania, vyčkávania v rade na úradoch, zháňania a vypisovania tlačív, no a v neposlednom rade – čítania neustále sa meniacich vyhlášok a zákonov, čo je vlastne vôbec potrebné k tomu, aby si človek mohol založiť svoju vlastnú firmu.

 

Veľmi záleží aj na tom, či s budete chcieť otvoriť spoločnosť s ručeným obmedzeným, alebo akciovú spoločnosť, či sa bude nachádzať na území Slovenskej republiky, alebo Česka či Maďarska. Na všetko platia svojské pravidlá a vyhráva len ten, kto sa v nich naučí orientovať.

 

S množstvom papierového vybavovanie určite súvisí aj to, že by ste ako začínajúci podnikateľ chceli pokiaľ možno čo najviac ušetriť na tlačení a kopírovaní. Kúpte tonery za výhodnú cenu a šetrite svoje finančné prostriedky tam, kde sa to naozaj dá.

graf

Všetci si predsa veľmi dobre uvedomujeme, že je dôležité mať peniaze pod kontrolou. Vedenie účtovníctva je náročná vec, ktorá si vyžaduje odborné školenia. Pomôcť si môžete aj rozličnými spoločnosťami, ktoré poskytujú pomoc v najrozličnejších oblastiach ekonomiky a ekonómie. Ponuka spoločností poskytujúcich vedenie účtovníctva je skutočne obsiahla, preto si určite aj vy vyberiete to, kde sa vám vyskytli medzery. Či už ide o podvojné účtovníctvo, spracovanie miezd alebo daňové poradenstvo, vždy sa dá nájsť optimálne riešenie, ktoré bude akoby ušité priamo pre vás.

 

Ak by ste sa však rozhodli, že po určitom čase už podnikanie nie je to pravé orechové pre vás, nezúfajte. Ak sa znova celkom neviete pohnúť, respektíve neviete, ktorým smerom sa treba vydať na cestu zrušenia firmy, existujú aj pre takéto  prípady spoločnosti, ktoré vám s potrebnou dokumentáciou pomôžu pri likvidácii alebo konkurzu spoločnosti.

 


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok