Nábytok snov


 

Základným dizajnovým prvkom každej domácnosti je farba stien. Od toho sa ďalej odvíja štýl a farba nábytku, elektroniky, rámov obrazov a ďalších doplnkov. Na internete ľahko nájdete množstvo príkladov nepodarených rekonštrukcií a obmien nábytku. Nie každý z nás je odborník na dizajn, preto si treba dávať pozor, prelustrovať internet a v ideálnom prípade si nechať poradiť. Pustiť sa do výbavy celej domácnosti lacným nábytkom od nábitkárskych gigantov nemusí byť najlepší nápad. Hlavnou nevýhodou nákupu nábytku a doplnkov vo veľkých obchodných domoch je uniformita, tuctvovosť a v neposlednom rade kvalita. Postupne tiež ustupuje módna vlna švédskeho nábytku, ktorý sa stáva symbolom sterility a malej kreativity.

 

Vyskladaj si sám

Ak sa práve teraz snažíte zariadiť si svoje nové bývanie či prerobiť svoj starší byt či dom, majte na pamäti, že aj vo svete bytového interiéru fungujú určité zákonitosti. Medzi ne patrí aj správne ladenie farieb – a ako lepšie by sa vám mohlo podariť zariadiť si svoj domov, ak nie s poslednými módnymi hitmi? Využite ich napríklad na zladenie obývačky so sedacou súpravou. Každá návšteva si tiež určite všimne zladenú jedáleň s jedálenským setom. Zdá sa to ako maličkosť, no až maličkosti rozhodujú o dokonalosti.

Nezabudnite však myslieť aj prakticky. Najmä pri výbere kvalitnej sedacej súpravy pre vašu obývačku buďte zvlášť opatrní. Nekupujete ju predsa na krátku chvíľu, preto zlaďte svoje osobné požiadavky aj s dobrými cenovými podmienkami. Dôležité je tiež či požadujete rozkladaciu súpravu alebo aspoň súpravu s možnosťou rýchleho rožšírenia. Prípadne na trhu nájdeme aj šikovné sedacie súpravy, ktoré môžu slúžiť aj ako posteľ na každodenné prespanie – ideálne do malometrážnych bytov.

Pri výbere okrem vlastného vkusu zohľadnite určite aj nasledovné činitele. V prvom rade je dôležitá samotná veľkosť obývačky – sedaciu súpravu vyberajte vždy s ohľadom na rozmery miestnosti. Gauč by mal síce byť akousi kráľovnou vašej obývacej izby, no nemusí byť preto najdominantnejším či najväčším prvkom.

Sedíte radšej na tvrdšom a pevnejšom čalúnení, či potrebujete pohodlnejšie, mäkké sedenie? Budú ju využívať aj deti? To sú len základné otázky, ktoré by ste pred kúpou mali vedieť zodpovedať celkom jasne. Potom sa výber spresní a aj vy si nájdete svoj nábytok snov.

 

Nábytok ladí s celou izbou aj doplnkami, pôsobí príjemným dojmom a od návštev počúvate len samé chvály? Máte z polovice vyhráno.

Jedným z najdôležitejších aspektov pri výbere nového nábytku by mala byť jeho trvácnosť, resp. kvalita materiálov a spracovania. Ako dlho vydrží neustále využívanie a ako bude vyzerať za 5 rokov? Ak nechcete, aby Vás Váš nábytok nepríjemne prekvapil v podobe vypadnutých dvierok alebo zlomeným operadlom, stavte na najvyššiu kvalitu.

 

Každý z nás chce bývať v príjemnom byte, ktorý si može dovoliť zariadiť podľa seba. Preto upustite uzdu fantázii, inšpirujte sa napríklad v rôznych verejných pristoroch alebo útulných kaviarniach a buďte hrdý na svoj výtvor. Mnoho inšpirácii nájdete napríklad tiež na stránkach predajcov nábytku ako nabytok-elegancia.sk atd.

 

sedacie supravy


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok