Najnovšie automobily očakávané v tomto roku


Štýl a vzhľad, na to sa dnes v automobilovom priemysle hrá. O úspornosti sa pri týchto automobiloch ale hovoriť nedá. Tento rok je plánovaná výroba niekoľkých automobilov, z ktorých vám možno padne sánka. Síce si ich asi nekúpime, ale pokochať sa môžeme.

SRT Viper

Predpokladaná cena: 100 000 dolárov

Výkon 649 koní, vidlicový desaťvalec 8,4 litra. To je SRT Viper. Jeho konštrukcia pozostáva z horčíka, hlinníka a uhlíkoviých vlákien. Do Európy toto auto oficiálne dorazí asi až v roku 2014 a z 2000 kusov, ktoré budú ročne vyprodukované sa do Európy dostane asi 200.

 

Ram 1500

Predpokladaná cena: od 22 000 dolárov

Verili by ste, že toto auto je z najmenšej rady pick-upov značky Ram pre rok 2013? Pohonná jednotka 3,6 V6 Pentastar, takže 225kW, osemstupňová automatická prevodovka s funkciou stop-start. Ale u tohto auta túto funkciu asi majiteľ nevyužije, jedine že by s týmto truckom plánoval jazdiť po meste.

 

Subaru WRX

Predpokladaná cena: od 27 000 dolárov

Toto auto dostalo nižší motor, ktorý ma zabezpečiť lepšiu rovnováhu. A 265 koní by malo byť dostačujúcich. Z nuly na stovku sa vyšplhá za 5,3 sekundy a maximálne okolo vás prefrčí 260km/h. Nevýhoda, látková strecha, ktorá ale z hľadiska váhy automobilu môže byť výhodná, pretože váži iba 12kg.

 

Jaguar F-Type Roadster

Predpokladaná cena: od 50 000 dolárov

Tento fešák skrýva minimálne 340 koní. Dizajnéri sa chceli tentokrát vyhnúť retrodizajnu a tak auto dostalo vzhľad zmenšeného Jaguáru XK. Najviac zvládne 300km/h a na stovku za 4,3 sekundy. Koncovky výfukov sú robené tak, aby urobili čo najviac rámusu, ako šelma. Tento krávavec má niekoľko jazdných režimov, dokonca odsleduje, ako šliapete na pedále a zmeria bočné preťaženie.

 

Audi A3

Predpokladaná cena: od 30 000 dolárov

Audi sa takisto ako iné automobilky snaží o zníženie hmotnosti, u dieselovej Audi A3 zmenšili váhu o 35kg. Zmenšila sa aj palubovka, CD mechanika sa schovala do priehradky za spolujazdcom. Za príplatok získate adaptívne tlmiče, ktoré na našich rozbitých cestách zmäkčujú jazdu.

 

Chevrolet Corvette C7

Predpokladaná cena: od 50 000 dolárov

Ešte pred Vianocami unikli General motors na internet fotografie tohto Chevyho, aj s detailami karosérie. Presné podrobnosti sa ale dozvieme behom nasledúcich dní. Pod kapotou sa bude skrývať asi 400 konských síl.

 

Jeep Liberty

Predpokladaná cena: od 22 000 dolárov

Každý off-road by mal byť schopný dobíjať cesty a bažiny. Tento ale prekvapí nízkym hlukom na diaľnici (určite to netestovali na českej). V zasnežené ráno takisto nesklame. Prevodovka – 9 stupňová automatická.

 

Porsche Macan

Predpokladaná cena: 40 000 dolárov

Pošepkáva sa, že možno bude mať manuálnu prevodovku, ale reálnejšia bude sedemstupňová automatika, prípadne duálna. Bude sa pravdepodobne podobať Audi Q5.

 

Mercedes-Benz CLA

Predpokladaná cena: AMG 45 000 dolárov

Za príplatok budete mať štvorkolku, inak pohon na predné kolesá. Výkon začína na 120 konských silách. Verzia AMG, ktorá získa dvojlitrový turbomotor, dostane 340 koní, na všetky štyri kolesá.

 

Zdroj: popularmechanics.com


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok