Najočakávanejšie filmy tohto roka (part 1)


Aj vy sa tešíte na tohtoročné novinky na filmovom plátne? Začiatok roka 2015 nám ponúkol množstvo peciek, na ktoré sa môžeme tešiť.

 

Jupiter Ascending/Jupiter na vzostupe

Hoci tento film premiéru už mal, 5. februára, aj napriek tomu som si ho sem dovolila zaradiť. Fanúšikovia sa na neho strašne tešili, veď ako by nie, keď premiéra filmu bola o pol roka odložená.
Hlavnou postavou je Jupiter Jones (strašné meno, ugh), ktorá sníva o hviezdach, ale v skutočnosti umýva záchody (áno, aj také povolanie existuje). Jej život je nudný, jednotvárny, hrozný. Až kým nestretne „geneticky upraveného bývalého armádneho lovca“ Caina, ktorý dostal za úlohu ju sledovať. Vtedy zistí, že je dedičkou následníckeho trónu. Kráľovná vesmíru. Haha.
Hoci všetci vieme, že ten film bude obsahovo dosť veľká hlúposť sranda, v hlavnej úlohe sa nám predstavia sexica Mila Kunis a sexoš Channing Tatum. A Eddie Redmayne (ktorému držíme palce na Oscaroch). A Sean Bean (ktorému držíme palce, aby aspoň jeden film prežil do konca).

 jupiter

Focus

Slovenská premiéra: 26.2.2015
Talentovaný Will Smith predstavuje podvodníka, ktorý sa zamotá s mladou, atraktívnou ženou. Avšak keď sa ich vzťah posunie na romantickú úroveň, odkopne ju a odíde. O nejaký čas neskôr sa opäť stretávajú a nasleduje zaujímavá hra. Obaja sa snažia rozohrať svoje podvody, obaja chcú podviesť nejakého super prachatého chlapíka.
Zaujímavosťou sú mená protagonistov – Nicky a Jess. A Will hraje Nicky (haha). V úlohe Jess sa nám predstaví Margot Robbie, ktorú možno poznáte z filmu Vlk z Wall Street (tá sexy blondína, ktorú pichal Leonardo DiCaprio).
Na režisérskej stoličke sedia dvaja chlapíci, Glenn Ficarra a John Requa, nie príliš známi režiséri, ktorí zrežírovali aj romantickú komédiu Bláznivá hlúpa láska.

focus

50 shades of Grey

Slovenská premiéra – 12.2.2015

No kto by sa netešil. Príbeh o láske sexe dvoch nespárovateľných ľudí. Film, na ktorý vás vaša frajerka silou mocou chce dotiahnuť. Na ktorý sa jedna kamarátka teší viac, než tá druhá. Film roka, dalo by sa povedať. Príbeh vám predstavovať nemusím, všetci vieme, o čo sa jedná, keďže z každého kroku na nás vyskakujú reklamy o neskutočnej láske a o Red room of pain.
Diváci sa tešia na sex, horúce scénky bez chémie a kritici na svoje šťavnaté kritiky o tom, aký je to neskutočný odpad. Každopádne si ten film pozrie obrovské množstvo ľudí (vrátane mňa), aj keď väčšina iba zo zvedavosti (a po piatich minútach ho vypnú, vrátane mňa).

 50 shades

Insurgent/Rezistencia

Slovenská premiéra – 19.3.2015

Jedna zo silných peciek tohto roka. Druhé pokračovanie jej slávnej sestry Divergencia, ktorá nebola dokonalá, ale bola aspoň ako-tak dobrá. Trailer už pred nejakým časom vyšiel a práve kvôli nemu sú diváci stále nedočkavejší – vyzeral o dosť nadupanejšie, než na Divergenciu.
Do hlavných rol sa opäť vracia Shailene Woodley ako Tris, Theo James ako Štvorka a Kate Winslet ako Jeanine. No a ostatok tiež. Zmenil sa iba režisér, z predošlého Neila Burgera (škoda potenciálu, Iluzionista bol super) na Roberta Schwentheho (ktorý má na konte film Žena cestovateľa v čase a RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční). Schwentke bude takisto režírovať aj tretí diel Allegiant Part 1 (ten trend v rozdeľovaní filmov je hlúposť).

24097.cr2

Cinderella

Slovenská premiéra: 9.4.2015

Všetci poznáme rozprávku o malej Popoluške, ktorá sa musí starať o macochu a svoje nevlastné sestry. A aj tento rok nám Hollywood dopraje jej ďalšiu verziu. Uff, ešte stále ich baví nám ničiť naše detské rozprávky novými brakmi, ktoré sa nikdy nevytiahnu na pôvodnú verziu.
Avšak, táto verzia sa líši aspoň zaujímavým hereckým obsadením. V prvom rade Lily James, novú vychádzajúcu hviezdu Holyvúdu (osobne neviem, čo na nej ľudia vidia, lebo ja…absolútne nič). Cate Blanchett a Helenu Bonham Carter nikto predstaviť nemusí, svojimi hereckými výkonmi valcujú divákov už nejaký ten rôčik. Hayley Atwell je dôverne známa fanúšikom Kapitána Ameriku a najnovšie dostala vlastný seriál – Agent Carter (plus má aj za účinkovanie v Pilieroch Zeme). A taktiež Richard Madden, slávny Robb Stark z Game of Thrones/Hry o tróny.
Režírovania sa ujalo ďalšie zvučné meno, Kenneth Branagh, ktorý má na svojom účte filmy ako Harry Potter a tajomná komnata, Môj týždeň s Marilyn, Valkýra a mnoho ďalších.
Tešíme sa.

cinderella

In the heart of the sea

Slovenská premiéra: 3.12.2015 (dôvod? Ani srnky netušia, americká premiéra je 13.3.)

Príbeh podľa skutočnej udalosti sleduje rybárov, ktorí boli po zničení ich lode nútení prežiť 90 dní na mori. Hm, možno popis neznie až tak zaujímavo, avšak trailer stojí za to (je aj na csfd s titulkami). Vo filme si zahrajú Chris sexi Hemsworth a miláčik Cillian Murphy. A ďalší. O réžiu sa postaral Ron Howard. To je ten, ktorý sfilmoval Anjelov a Démonov, Da Vinciho Kód a chystá sa aj na Inferno. Zjavne fanúšik Dana Browna a peňazí, ktoré z tých filmov vytrieska.

in the heart of the sea

Budúci týždeň prinesieme zoznam peciek na leto 😉

 

Autor: Zuzana Nikorovičová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok