Najočakávanejšie filmy tohto roka (part 2)


Svieti slnko. Vtáčiky čvirikajú. Prichádza jar. Čas na ďalšiu dávku filmových peciek teplých mesiacov. Enjoy.

Furious 7/Rýchlo a zbesilo 7

Slovenská premiéra: 2.4.2015
Do kín prichádza posledný film Paula Walkera, na ktorý publikum tak dlho čakalo. Opäť sa stretávajú legendárne postavy Jasona Stathama, Dwayna Johnsona, Paula Walkera a Vina Diesla. A dokonca sa tu objaví aj Michelle Rodriguez. Ich oficiálny popis hovorí, že Deckard Shaw (Statham) sa chce pomstiť za smrť svojho brata Dominicovi Torettovi (Diesel) a jeho rodine.

Avengers: Age of Ultron/Avengers: Vek Ultrona

Slovenská premiéra: 30.4.2015

Synopsia (csfd.cz): Pokus Tonyho Starka o zahájenie doposiaľ nepoužívaného mierového programu sa zvrhne v niečo desivé. Stará partia superhrdinov musí opäť spojiť svoje sily, tentokrát v boji proti Ultronovi. Ich krehké spojenectvo zažije nejednu problematickú skúšku a snaha zachrániť svet ich doženie až na hranice možností.

Áno, tešíme sa.

Pitch Perfect 2/Ladíme 2

Slovenská premiéra: 14.5.2015

Ladíme sa konečne dočkalo pokračovania (aj keď ho nepotrebuje, presne tak isto, ako väčšina hollywoodskych filmov). Tentoraz mieria talentované devy na celosvetové finále a cappelly. Po zhliadnutí traileru je jasné, že si berú do parády tie najnovšie hity, Anna Kendrick je stále očarujúca a Rebel Wilson zábavná.

Mad Max: Fury Road/Šialený Max: Zbesilá cesta

Slovenská premiéra: 14.5.2015

Už štvrté pokračovanie šialeného Maxa od režiséra Georgea Millera. Tento post-apokalyptický akčný film si tentoraz nabalil dobré herecké obsadenie – Tom Hardy, Nicholas Hoult, Charlize Theron, Rosie Huntington-Whiteley (všetci vieme, že je tam kvôli svojej  kráse) a ďalší.

Najzaujímavejšie je asi to, že prvé tri časti boli natočené ešte v osemdesiatych rokoch (1979, 1981 a 1985).

Jurassic World/Jurský svet

Slovenská premiéra: 11.6.2015

Keďže Jurský park ešte stále nie je príliš obohratý príbeh, Hollywood sa ho rozhodol natočiť opäť (postaviť hercov pred zelené plátno a nech si predstavujú). Tentoraz ho ale urobili trochu ináč – po udalostiach v Jurskom parku vybudovali plne funkčný zábavný park s názvom Jurský svet. Avšak keďže ľudí park začne nudiť, majiteľ sa rozhodne urobiť veľký marketingový ťah – do parku vypustil geneticky modifikovaného dinosaura (ha-ha). A tak sa začína nebezpečenstvo.

V hlavnej úlohe sa nám predstaví Chris Pratt, momentálne populárny herec vďaka Strážcom galaxie.

Ted 2/Macík 2

Slovenská premiéra: 2.7.2015

A dočkali sme sa pokračovania aj Macíka. Keď film zarába, nutne musia urobiť aj pokračovanie. Vďaka Sethovi MaxFarlanovi sa do hlavnej úlohy vracia aj Mark Wahlberg, avšak Mila Kunis už nie. Namiesto nej sa však objaví Amanda Seyfried v role právničky, ktorá bude pomáhať Tedovi na súde preukázať, že je právom uznaný žijúci človek. Neviem, čo Seth s Markom šňupali, keď vytvorili tento príbeh, ale chcem to tiež!

Terminator Genisys

Slovenská premiéra: 9..2015

V roku 2029 spoločnosť Tecom odhalí nové spiknutie SkyNetu (výrobcovia Terminátorov). John Connor sa toho celý čas obával a týmto sa jeho obavy aj naplňujú. Preto pošle svojho dôverného poručíka strojom času do minulosti, aby zachránil život svojej matky a zaistí svoju vlastnú existenciu. Ten sa tam stretne s Connorovou matkou (ktorú hraje Emilia Clarke, Daenerys z Hry o tróny) a s nejakým neznámym ochrancom – preprogramovaným Terminátorom (presne tak, Arnold Schwarzenegger).

Ant-Man

Slovenská premiéra: 23.7.2015

Och, na Ant-mana sa teším, odkedy ohlásili jeho vznik!

Hlavnou postavou je Ant-man, podvodník vybavený super schopnosťou zmenšiť svoje fyzické rozmery a zväčšiť svoju silu.

V hlavnej postave sa predstaví úžasný Paul Rudd (ktorý hral asi tak všade…aj v Priateľoch), Evangeline Lilly (Hobbit, Lost), Michael Douglas a ďalší. Tešíme, tešíme, tešíme!

Na režisérskej stoličke sedí režisér Peyton Reed, ktorý sa zaslúžil aj o réžiu úspešného seriálu New Girl, ale väčšinou má na konte romantické komédie.

Pan/Peter Pan

Slovenská premiéra: 23.7.2015

Ďalšia rozprávková prerábka, tentoraz je to Peter Pan. Príbeh ako taký je iba remake originálu, kedy sa Peter ocitá v Zemi Nezemi, kde nachádza dobrodružstvá, nebezpečie a nových (ne)priateľov.

Réžiu má na starosti Joe Wright, ktorého poznáme aj z réžie klasických filmov Anna Karenina, Pokánie a Pýcha a predsudok.

Skôr sa všetci tešíme na hercov, v hlavnej úlohe ako Peter Pan je Levi Miller, Čiernofúz v podaní Hugha Jackmana, kapitánom Hookom sa stal Garrett Hedlund (Eragon, Trója) a Tigrom Lily Rooney Mara. Takisto sa objaví aj Amanda Seyfried a Cara Delevigne (nevie hrať, nie je pekná, načo je tam ona?!).

 

Via: csfd.cz, imdb.com, moja tupá hlava

Autor: Zuzana Nikorovičová


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok