10 Android aplikácií, ktoré vám uľahčia život


Ak máte na tablete alebo smartfóne nainštalovaný Android, určite si zaobstarajte tieto aplikácie. Určite vám zjednodušia mnoho vecí a investovať nemusíte nič.

 

1)Google Keep – Táto najnovšia novinka od Google vám umožní jednoduché a prehľadné zapisovanie poznámok bez akýkoľvek zbytočností. Napísané poznámky si môžete následne zafarbiť na jednu z 8 farieb. Ak vám robili problém aplikácie na poznámky ako Evernote alebo Springpad pre komplikovanosť, Google Keeper vás poteší. Na začiatku máte prostú bielu plochu, rovno môžete napísať poznámku a vybrať si farbu, ak chcete. Do aplikácie si môžete uploadnúť aj fotky.

2)Last.fm + scrobbler – je  známa stránka hlavne na internete a Last.fm aplikáciu si môžete stiahnuť zadarmo už aj cez Google Play. O čo vlastne ide? Cez Scrobbler (ktorý si tiež jednoducho stiahnete cez Google Play), si automaticky zaznamenávate hudbu, ktorú počúvate. Údaje o pesničkách sa odošlú na váš účet Last.fm. Tam si môžete jednoducho prezerať vašu hudbu, čo momentálne počúvate, nahranejšie pesničky, info o kapelách a okrem iného vám podľa najpočúvanejšej hudby Last.fm ukáže odporúčania na podobné kapely.

Ďalšia dobrá vec je, že vidíte akú podobnosť máte s kamarátmi, ktorých pesničky a kapely môžete sledovať tiež.

3)Goodreads – Je databáza kníh, ktoré môžete ohodnotiť a označiť ako Prečítané, Práve čítané, alebo presunúť do priečinku Chcem si prečítať. Až na pár výnimiek je tu aj veľké množstvo slovenských a českých kníh, ktoré môžete nájsť na ohodnotenie. Samozrejme, ako väčšina aplikácií môžete si pridať priateľov a sledovať čo prečítali oni.

 

4) TuneIn Radio alebo svetové rádio, ponúka 70 000 rádií z celého sveta. Vyberať si môžete podľa obľúbených, podľa hudobných žánrov alebo stačí rovno vyhľadať. Rádio sa spustí takmer ihneď.

 

5)Dashlane – vám umožní uložiť si všetky dôležité informácie, heslá, čísla kreditných kariet alebo informácie z vodičského preukazu. Tieto dôležité dáta máte pod ochranou AES -256, ktoré sa využíva na vojenskej úrovni. A navyše, to všetko v príjemnom a prehľadnom prevedení.


6)Must Have Recipes – je asi jasné o čo ide. Táto „appka“ má v sebe vyše 500 receptov jednoducho rozdelených na predjedlá, hlavné jedlá, dezerty, nápoje, raňajky a rôzne iné. Každý recept obsahuje návod na prípravu, potrebné ingrediencie aj obrázky. Ak máte problém s angličtinou, skúste slovenské E-Recepty.

 

7)Noom Weight Loss Coach – je aplikácia zameraná na to, aby vám pomohla schudnúť. Po tom ako zadáte základne informácie o váhe a hmotnosti, zadáte si koľko chcete schudnúť, vám Noom pripraví tréning. NWLC pracuje aj s potravinami a napíše vám, koľko kcl na deň máte spotrebovať, alebo naopak spáliť. Môžete si priamo cez aplikáciu naskenovať potraviny a ukážu sa vám informácie ako napríklad počet kalórií.

Ak vám táto aplikácia nevyhovuje, môžete skúsiť Nike Training Club, zameraný viac na športovanie a cvičenie.

 

8)Wikipedia – a na koniec je tu úplná samozrejmosť. Ak si chcete čosi nájsť na wikipédií a ste na mobile, táto aplikácia vám vyhľadávanie značne uľahčí.

A na záver, dôležité slovenské aplikácie, ktoré vám podstatne urýchlia prezeranie správ a počasia.


9) Sme.sk – najkvalitnejšie spravodajstvo zo Slovenska i zahraničia pre Android. Žiadne otravné reklamy, jednoduchý dizajn.

10) SHMUdroid – je asi najlepšie počasie v mobile. Ak neveríte pekným obláčikom, alebo “kvapkám”, ktoré sú už v mobilných widgetoch, určite si stiahnite SHMUdroid. Je to presná predpoveď so všetkým čo k nej patrí.

 

 

 

 


Autor: Kristof Budke

Zdielať tento príspevok