Nie si nakreslená!


Žijeme vo svete, kde sa kladie veľký dôraz na fyzickú krásu, ideál dokonalosti, vonkajšie črty človeka. Tlak okolia je jednou z najvýznamnejších príčin ochorenia anorexia nervosa, po slovensky mentálna anorexia. Je to duševná choroba, ktorej podstatou je odmietanie potravy na základe skreslenej predstavy o svojom tele. Rizikovou skupinou sú ženy medzi 15. až 25. rokom života, aj keď výnimkou nie sú ani muži. Z celkového množstva chorých je 5% mužského pohlavia. Anorexia nervosa, ak sa podceňuje, nelieči a ostáva nepovšimnutá, môže viesť k závažných zdravotným ťažkostiam a v tom najhoršom prípade k smrti. Príčinami sú sprievodné depresie, zlyhanie srdca či iné choroby, ktorým sa oslabený organizmus nevie ubrániť (úmrtnosť medzi 5% a 20%).

Star Models, brazílska modelingová agentúra vydala nové reklamy, ktoré pozostávajú každá len z dvoch obrázkov. Na jednom je náčrt nového modelu s typickými prehnane výraznými črtami a na vedľajšom je reálna modelka, ktorá má v skutočnosti presne také výrazné proporcie.
„Nie si nákres. Povedz anorexii nie!“ (You Are Not a Sketch – Say No to Anorexia, pozn.aut.) si Star Models zvolili za svoj slogan. Podľa nás je to konečne ten správny názor aj od modelingovej agentúry, je už len otázkou času, kedy si skutočne všetci začneme uvedomovať, že zdravie je dôležitejšie než obvod pásu.
——-
Tu si môžete prezrieť ukážky:
Zdroj: huffingtonpost.com

Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok