Nokia a Android, prvýkrát spolu


Pred pár dňami Nokia predstavila na Medzinárodnom veľtrhu telekomunikácie MWC hneď tri novinky. Tri smartfóny zo série X sú predávané spolu so systémom Android od spoločnosti Google Inc. Tento počin znovu zaradil Nokiu medzi lídrov na trhu so smartfónmi.

1

Najnovšie modely sú určite odsúdené na úspech. Nokia nesklamala v štýle a jej modely majú moderný vzhľad a pestré farby. Uvažovali by ste o precenených modeloch konkurencie ak môžete mať rovnaké vymoženosti a jednoduché Android ovládanie aj v omnoho lacnejšom telefóne?

Poďme si ich predstaviť

Nokia vyvinula 3 Android Smartfóny a zaradila ich do série X: Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL. Všetky tieto modely majú elegantný a uhladený dizajn, očividne inšpirovaný predošlými modelmi Lumia. Vďaka nemu sa nové Nokie držia v ruke veľmi ľahko a prirodzene. Každý má pevný obal, už tradične dostupný vo viacerých farebných prevedeniach. Vo výsledku je vidieť, že vývojári mali za úlohu vytvoriť štýlový telefón so zachovaním vysokého komfortu.

Nokia X+style=“display:block“
data-ad-client=“ca-pub-4405733015765402″
data-ad-slot=“5894535629″
data-ad-format=“auto“>

Modely X a X+ budú na trhu v štandardnom prevedení s Androidom 4.0. Ich základnú kapacitu je možné rozšíriť pomocou SD karty a používatelia dostanú zadarmo aj 10GB pristoru na cloude Microsoftu- OneDrive. Používatelia majú k dispozícii už pri prvom zapnutí väčšinu potrebných aplikácii: Facebook, Youtube, Skype, MixRadio a viacero ďalších. Nokia tiež nezabudla predinštalovať svoju vlastnú navigáciu Nokia Here. Tiež je k dispozícii niekoľko Microsoft aplikácii, ktoré zabezpečujú jednoduché virtuálne kancelárske prostredie. Všetky tri modely tiež podporujú Dual Sim, môžete ho používať súčasne s dvoma telefónnymi číslami.

Nokia-X2

 

Nokia nastavila cenu aj napriek všetkým vymoženostiam na veľmi slušnú úroveň. Zameriava sa na strednú triedu, ktorá začína byť majoritnou vo väčšine štátov sveta.

Cena (s DPH): Nokia X 90€   Nokia X+ 100€  a  Nokia XL 110€

 


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok