Pánska móda – čo je teraz „in“?


Mohli by sme povedať, že ženská móda sa neustále mení a vyvíja. Nové trendy sú časom už zastarané a nahrádzajú ich ďalšie. Ale ako je to s pánskou módou? Tiež má svoje trendy a existujú aj tento rok isté pravidlá a „dress-code“, ktorý mužom veľmi pristane a vyzerajú v ňom skutočne štýlovo.
Začneme topánkami, ktorých výber sa na každodenné nosenie či formálnejšie udalosti dosť zúžil. Namiesto klasických poltopánok sú dnes vyhľadávané elegantné tenisky či tramky, ktoré páni nosia na rôzne príležitosti a dopĺňajú im aj elegantný outfit. V minulosti sa nosili nohavice v univerzálnych a ľahko kombinovateľných farbách. Dnes sa však dbá na skôr výstrednejšie farebné odtiene, pričom aj nohavice majú pri niektorých outiftoch úlohu upútať. Určite nevyhnutnosťou v pánskom šatníku sú však pánske rifle, v klasickej modrej farbe, ktorá sa dá veľmi ľahko kombinovať k rôznofarebným tričkám. Práve pánske tričká sú neustále obľúbeným typom oblečenia, ktoré sa však začalo využívať aj na formálnejšie udalosti a na miesta, kde predtým museli mať muži oblečenú elegantnú košeľu. Tričká majú rôzne vzory a strihy, čím sa ľahšie kombinujú či už k nohaviciam, svetríku alebo k saku.
U mladých ľudí sú ako vrchný diel obľúbené predovšetkým mikiny a spomínané svetre, ktoré sa dajú spojiť s elegantným, ale aj športovým oblečením. Svetre už nemajú ten klasický strih a dnes sú v ponuke aj s goliermi, kapucňami či V-čkovým výstrihom, ktorý je absolútny hit. U pánskych svetrov sa nosia bežné farby ako sivá či modrá, rozhodne si však viacerí obľúbite fialové, červené či žlté odtiene. Samotné svetre nemusíte mať oblečené na sebe a stačí, ak sveter máte prehodený cez ramená a obviazaný pri krku. Pôsobí to elegantne aj v kombinácií s košeľou či so spomínaným pánskym tričkom.
Leto by však nebolo bez šortiek, aspoň čo sa týka pánskej módy. Kraťasy, ako ich často nazývame, sú viac vhodné na trávenie voľného času ako do spoločnosti. Nájdete však medzi nimi aj veľmi slušné šortky, ktoré sú buď jednofarebné alebo s jemným vzorom, ku ktorému môžete doplniť košeľu a tú si zapraviť alebo nechať voľne oblečenú. Nezabúdajte na opasok s výraznou prackou, ktorý bude vhodným doplnením Vášho outfitu a taktiež aj na hodinky, ktoré majú väčší priemer.

Bord vám želá krásne leto 🙂

panska moda


Autor: Bord

Zdielať tento príspevok