Pánske trendy


Počas veľmi dlhého obdobia sme mužov v oblasti módy podceňovali. Veď predsa, skúste sa prebehnúť po najbližšom obchodnom centre – medzi vešiakmi a regálmi skôr nájdete nadšené nákupné maniačky ženského pohlavia. Mužské pokolenie viac-menej nájdete sediac (ne)trpezlivo na lavičkách, či čakajúc pred skúšobnými kabínkami. Preto ani niet divu, že sme mužom pripisovali status tých, ktorí majú módu až na posledných priečkach pomyselného rebríčka hodnôt. Opak sa však stáva pravdou.

Už dlhší čas si môžeme všimnúť, že muži prestali byť symbolom akejsi ignorancie k móde. Čoraz viac a viac mužov si potrpí na svoj zovňajšok – a to predsa nie je nič zlé! Sortiment pánskeho oblečenia je síce značne menší, než ten dámsky, aj napriek tomu sa však s ním dajú vyčarovať úžasné veci. Čo teda patrí  k pánskym aktuálnym trendom?

Nevyhnutnosťou každého pánskeho šatníka sú určite obleky, alebo minimálne pekné športové saká. Tie by u vás nemali chýbať v klasických farbách ako čierna, sivá alebo hnedá, či moderná tmavomodrá. Súčasné trendy prajú užším strihom, ktoré zvýraznia vašu postavu. Skombinované s príjemnou košeľou – nemáte čo pokaziť.

V súčasnosti je veľkým hitom dávať si pozor aj na detaily. Svoj vzhľad môžete dokončiť zaujímavými doplnkami. Práve teraz sa už pomaly aj na Slovensku stávajú hitom výrazné a veselé ponožky, ktoré celkový outfit oživia. Tak sa aj z „nudného“ obleku môže stať veľmi svieži a moderný prejav osobnosti.

JT

Ak ste odvážnejší typ, nehanbite sa skúšať ladiť aj pestrejšie farby, tie sú tiež aktuálnym hitom. Dávajte si však pozor, aby výsledný efekt nebol príliš prehnaný a snažte sa pôsobiť sviežo, no nie ako papagáj.

V nadchádzajúcom zimnom období tiež nezabudnite na elegantný zimný kabát. Takýto outfit jemne doladíte klasickými zimnými doplnkami – čiapkou, rukavicami a šálom. Ani v tomto prípade sa nebojte farieb – na trhu je veľké množstvo tovaru na výber, veľmi ľahko a stále vkusne si dokážete zladiť jednotlivé kúsky. Výsledkom nebude nič iné, ako pekný, vkusný outfit.

Ak však elegancia nie je práve váš osobitý štýl, nič nepokazíte ani trendy pánskou mikinou. Neváhajte ju skombinovať aj s obyčajnými džínsami, budete pôsobiť veľmi mlado a štýlovo. Práve teraz sú „in“ farby ako sivá alebo lososová, no nič nepokazíte ani klasikou – čiernou.

Výber je len na vás, v obchodoch sa núka široký sortiment. Každý z vás si určite nájde to svoje, niečo osobité. Ak však ale nie ste typ, ktorý by sa rád len tak premával medzi uličkami v obchodoch, pohodlným riešením pre vás je určite jeden z mnohých eshopov, ktoré ponúkajú lacné, pohodlné a stále štýlové nakupovanie. Jeden z mojich obľúbených slovenských eshopov zameraných na pánsku módu je web Buďchlap.sk 😉

RG

Ak si však sám neviete celkom rady s tým, čo by sa vám hodilo, nechajte sa inšpirovať celebritami. Poslúžia vám najmä stále elegantní Ryan Gosling či Justin Timberlake. Vytvoriť si svoj vlastný štýl vám však určite ochotne pomôže aj priateľka či kamarátky, ktorých výlet do obchodov môže len a len potešiť.


Viktoria Koosova

Autor: Viktoria Koosova

Zdielať tento príspevok